ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 46 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00754646
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / ARİFİYE
Oda Sayısı : 1+1
: 46
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 19.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/210 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2017/210 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi İstiklal Mahallesi Özmen sokak no 7adresinde (Soyakil apt. ) bulunan binada 2.katta bulunan 12 nolu bağımsız bölümdür.
Tapu kaydı;Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi İstiklal Mahallesi 13242 ada 6 parselde kayıtlı binada 58/864 arsa paylı2. kat 12 nolu bağımsız bölümdür.
Bağımsız bölümün tapuda tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı209,98 m2 dir. bağımsız bölümün olduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.Mesken bürüt alanı 46,00m2 olup 2 adet oda antre, balkon ve banyodan oluşmaktadır.Antrede mutfak mahalli oluşturulmuştur. Bu alanda tezgâh, dolaplar, eviye ve eviye bataryası yapılmış durumdadır. Banyoda ise duş ve kabini, klozet, lavoba yapılmıştır. Lavoba altına dolap yapılmıştır.Dairede odaların zemini şap üzeri ahşap laminantparke, ıslak zeminler seramik kaplama yapılmıştır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boya, banyo duvarları seramik kaplama yapılmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereler pvc doğrama yapılmıştır.
Bağımsız bölüm kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur.Bina Çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyet cetvelinde lll. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 4 olabileceği görülmüştür. Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 510 mt mesafededir.taşınmaz şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere çok yakın mesafede olupinsan ve araç trafiğininyoğun olduğubölgededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. M.Kemal Atatürk caddesine, 2. Eylül caddesine ,şair fuzuli caddesine ,yakın mesafededir. Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2017 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 276,79 TL/m2 dir.
İmar Durumu :Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : Taşınmaz konut kredisinden kaynaklandığından;3065 sayılı kdv kanunun 17/4-s bendi ve yargıtay 12.hukuk dairesinin 28.05.2012 tarih,2012/4269 e ve 2012/17917 k. sayılı ilamı gereğince kdv istisnası kapsamındadır.ihale alıcıları kdv”denmuaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/05/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/210 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR