İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire (çoklu satış)

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00854554
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : BATI MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 18.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/803 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ

2017/803 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 697 Ada, 41 Parsel, BATI Mahalle, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken. Ana taşınmaz girişi, sahanlık ve merdivenleri mermer kaplıdır. Doğalgazı mevcuttur. mimarlık hizmetleri III. Sınıf A grubu yapılardan olan B.A Karkas bina vardır. Bahse konu 4. Normal kat 16 nolu konut nitelikli bağımsız bölüm, konumlu olup antre + hol + 4 oda + salon + mutfak + banyo + tuvalet + balkon mahalleri bulunmakta ve yaklaşık 145 m2 yüz ölçümlüdür.Doğalgaz kombi kaloriferli ısınma türündedir. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik, salon ve oda zemin döşemeleri laminant parke malzemeyle kaplamıştır. Belediye altyapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir. Toplu taşıma ulaşımı vardır.
Adresi : Pendik Belediyesi sınırları dahilindeki parseldir. Kıymet takdiri istenen ve tapu kaydı yukarıda çıkarılan taşınmaz, Batı Mahallesi, İhsan Uygun Sokak numara 3 olarak isimlendirilen binalı parseldir.
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 50/600
İmar Durumu :Pendik Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ndeki bilgilere göre, Batı Mahallesi, Ada 697, Parsel 41 sayılı gayrimenkulle alakalı, İmar durumu bilgilerine göre 1/1000 imarın E-5 Revizyon uygulama imar planında ayrık nizam kısmen yola terki var. Taban oturum:0,50 hmax:6 kat (k) rumuzlu konut alanındadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 1673 Parsel, ORHANLI Mahalle, 43 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Dükkan. Ana taşınmaz iki katlı müstakil işyeri, site girişinde koruma var, site içinde kamera ile izleniyor. Trifaze elektrik mevcut, kiracılıdır. Zemin kaplaması karo mozaik kaplıdır + wc mevcuttur. Mimarlık hizmetleri II. Sınıf B grubu yapılardan olan B.A. Karkas bina vardır. Yaklaşık 120 m2 yüzölçümlüdür. Binanın inşasında basit olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Belediye altyapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir. Toplu taşıma ulaşımı vardır.
Adresi : Tuzla Belediyesi sınırları dahilindeki parseldir. Kıymet takdiri istenen vetapu kaydı yukarıda çıkarılan taşınmaz, Mescit Mahallesi, Demokrasi Caddesi numara 21'deki Birmes Oto Sanayi olarak isimlendirilen çok binalı parseldir.
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 6/5342
İmar Durumu : Tuzla Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ndeki bilgilere göre, Orhanlı Mahallesi, Ada ----, Parsel 1673 sayılı gayrimenkulle alakalı, İmar durumu bilgilerine göre 1/1000 imarın Orhanlı Revizyon uygulama imar planında blok nizam küçük sanayi alanındadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/803 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR