ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850242
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : YAPRACIK MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2345 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
520000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2345 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 48070 Ada, 1 Parsel, Yapracık Mahalle, C blok 7. kat 30 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Yapracık Mahallesi, 3287. Cadde, West Park Sitesi, C Blok, No:1/C 30 No'lu mesken. Taşınmazın yer aldığı site; 48070 ada, 1 parsel üzerinde 4 bloklu olarak, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. C Blok; 2 bodrum kat,zemin kat, 8 normal kat ve çatı kattan oluşmaktadır.Blokta 2. bodrum katta ortak alanlar, 1. Bodrum katta blok girişi ve ortak alanlar, zemin katta, 1., 2., 3., 4., 5., 6. ve 7. katlarda 4'er adet mesken ve 8. Katta; 4 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 36 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok cepheleri akrilik boya ile kaplıdır. Bloğun giriş kapısı ve rüzgârlığı alüminyum doğramadır. Blok girişinde fotoselli kayar kapı vardır.Blok giriş içi zeminler granit seramik, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşeli, duvarları boyalıdır.Blokta 2 adet asansör mevcuttur. Sitede 7/24 güvenlik personeli, kontrollü giriş bariyeri, kapalı otopark, spor alanları ve peyzaj alanları mevcuttur. Bölge elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Dosya içindeki projesine göre; 4 oda, salon, antre-hol, mutfak, 2 banyo ve 2 balkon(Yerinde mutfak içinde tesisat şaftına kiler oluşturulduğu belirlenmiştir.) hacimlerinden oluşmaktadır. Antre ve holde zeminler granit seramik, duvarlar boyalıdır. Tavan duvar birleşiminde kartonpiyer vardır.Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları boyalıdır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer vardır.Mutfakta zemin granit seramik, duvarlar tezgâh üzerinde seramik kaplı olup, akrilik tezgâh, alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup tavanları asma tavandır. Ortak banyoda dolaplı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet, ebeveyn banyosunda ise; dolaplı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet mevcuttur.Kiler zemini seramik kaplı, duvarları boyalı olup dolaplı ve raflıdır. Balkonlarda zemin seramik olup korkuluğu parapet duvar ve kromdur. Mutfak çıkışlı balkonu katlamalı cam balkon ile kapatılmıştır.Mesken iç kapılar lake boyalı ahşap olup, pencere doğramaları ahşap görünümlü pvcdir.Meskende doğalgaz yakıtlı merkezi sistemli ısınma mevcuttur. Mesken blok girişine göre sağ-arka tarafta konumlu olup keşif tarihi itibari ile kiracı tarafından ikamet edilmektedir.
Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alan toplam; 125 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; 16 m² balkon kullanımı vardır.
Arsa Payı : 10/1454
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 48070 Ada, 1 Parsel, Yapracık Mahalle, C 1 blok 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Yapracık Mahallesi, 3287. Cadde, West Park Sitesi, C Blok, 5 nolu mesken. Taşınmazın yer aldığı site; 48070 ada, 1 parsel üzerinde 4 bloklu olarak, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.C Blok; 2 bodrum kat,zemin kat, 8 normal kat ve çatı kattan oluşmaktadır.Blokta 2. bodrum katta ortak alanlar, 1. Bodrum katta blok girişi ve ortak alanlar, zemin katta, 1., 2., 3., 4., 5., 6. ve 7. katlarda 4'er adet mesken ve 8. Katta; 4 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 36 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok cepheleri akrilik boya ile kaplıdır. Bloğun giriş kapısı ve rüzgârlığı alüminyum doğramadır. Blok girişinde fotoselli kayar kapı vardır.Blok giriş içi zeminler granit seramik, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşeli, duvarları boyalıdır.Blokta 2 adet asansör mevcuttur.Sitede 7/24 güvenlik personeli, kontrollü giriş bariyeri, kapalı otopark, spor alanları ve peyzaj alanları mevcuttur. Bölge elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Dosya içindeki projesine göre; 4 oda, salon, antre-hol, mutfak, 2 banyo ve 2 balkon(Yerinde mutfak içinde tesisat şaftına kiler oluşturulduğu belirlenmiştir.) hacimlerinden oluşmaktadır. Antre ve holde zeminler granit seramik, duvarlar boyalıdır. Tavan duvar birleşiminde kartonpiyer vardır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları boyalıdır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer vardır. Mutfakta zemin granit seramik, duvarlar tezgâh üzerinde seramik kaplı olup, akrilik tezgâh, alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup tavanları asma tavandır. Ortak banyoda dolaplı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet, ebeveyn banyosunda ise; dolaplı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet mevcuttur.Kiler zemini seramik kaplı, duvarları boyalı olup dolaplı ve raflıdır. Balkonlarda zemin seramik olup korkuluğu parapet duvar ve kromdur. Mutfak çıkışlı balkonu katlamalı cam balkon ile kapatılmıştır.Mesken iç kapılar lake boyalı ahşap olup, pencere doğramaları ahşap görünümlü pvcdir.Meskende doğalgaz yakıtlı merkezi sistemli ısınma mevcuttur. Mesken blok girişine göre sol-arka tarafta konumlu olup keşif tarihi itibari ile kiracı tarafından ikamet edilmektedir.Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alan toplam; 125 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca; 16 m² balkon kullanımı vardır.
Arsa Payı : 10/1454
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. Madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2345 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR