KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire (çoklu satış)

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805114
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ALAVARDI MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 142
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10153 Esas
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2017/10153 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Konya ili, Meramilçesi, Alavardı Mahallesi, 1350 ada 10 parsel adı altında2. Blok 4.kat, 9 bağımsız bölüm nolu, 8 cilt, 794 sayfada kayıtlı, 18/1440 arsa paylı olup, tapuda" ALTI KATLI BİR PİDE FIRINI DÖRT DÜKKAN YETMİŞSEKİZ ADET MESKENE HAVİ KARGİR APARTMAN" vasıflı, borçluyaait TAM hisse MESKEN olarak kayıtlıdır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup iyi rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezine biraz uzak olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs, dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Taşınmaz; Hocafakıh Caddesine cepheli, batısındaki Sivaslı Ali Kemal Caddesine 100 m, doğusundaki Konya Şeker Fabrikasına 500 m, güneyindeki Melikşah Parkına 50 mmesafededir. 4.582,00 m2 parsel üzerindeki blok yaklaşık 30 yıllık olup, sekiz bloktan oluşmaktadır. Kıymet takdiri yapılacak olan meskenin bulunduğu blok tek giriş olup, zemin katta 2 adet daire ile diğer her katında 2 adet daire, toplam da blok 10 adet daireden oluşmaktadır. Bina giriş kapısı, rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadan ve merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır.Binanın giriş kısmının zemini mozaik mermer kaplamaduvarları yarıya kadar mermer kaplama olup, merdivenlerin basamakları mermer, kat ve ara sahanlıklar mozaik mermer kaplamalıdır. Binanın dış cephesi ise; mantolama üstü boyalıdır. Ana gayrimenkulde 1 adet asansör bulunmakta olup, bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiştir. Parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Binanın etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir.
9 bağımsız bölüm nolu daire, Z+4. katta olup, yüzölçümübrüt 142,50m2, net ise; 123,75 m2olup, taşınmaza ait 7,90 m2 balkon eklentisi bulunmaktadır. Dairede 4 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama ve pencereleri de ahşap doğrama olup, pencereler çift camlıdır. Salon, odalar, mutfak, antre ve hol lamine parke ile kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.Islak hacimlerin zeminleri komple seramik kaplamadır. Antreninduvarları alçı sıva üstü boyalı, banyo, lavabo-wc'nin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt ve üst dolapları ve granit mermer tezgahı mevcuttur. Lavabo- wc de ayaklı lavabo vardır. Banyoda ayaklı lavabo ve küvet bulunmaktadır. Antrede vestiyer vardır. Balkonda biri açılır cam ile kapatılmış olup diğeri açıktır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Kuzey ve güney cepheli dairedir.
Adresi :Alavardı Mahallesi, İtibar Sokak, Safahat Siteleri No:5/9 Meram/KONYA
Yüzölçümü :yukarıda ayrıntılı yazılı
Arsa Payı : 18/1440
İmar Durumu : Meram Belediyesi İmar Durumuna göre parsel; "Blok MESKEN SAHASI"naisabet etmekte ve yerinde de 5 katlı 8 adet bina bulunmaktadır. Etrafında da yine aynı özelliklere sahip, 5 katlı mesken binaları bulunmaktadır. Parsel üzerindeki meskenin 1987 tarih ve 8/35 ruhsat numarası ile yapı ruhsatı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Konya ili, Meram İlçesi, Melikşah Mahallesi, 2032 ada 60 parsel adı altında4.kat, 6 bağımsız bölüm nolu, 29 cilt, 2815 sayfada kayıtlı, 62/440 arsa paylı olup, tapuda " BAHÇELİ KARGİR BEŞ KATLI APARTMAN" vasıflı, borçluya ait TAM hisse DUBLEKS MESKEN olarak kayıtlıdır. Söz konusu binanın bulunduğu Meram İlçesi, MelikşahMahallesinde hem mesken, hem de binaların zemin katlarında işyerleride bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup iyi rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezine biraz uzak olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Taşınmaz; Taksim Sokağa cephelidir. Bina; batısındaki Sivaslı Ali Kemal Caddesine 200 m, kuzeyindeki Hocafakıh Caddesine 200 m,güneyindeki Melikşah pazarına 80 m mesafededir. 437,00 m2 parsel üzerindeki blok yaklaşık 29 yıllık olup, tek bloktan oluşmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadan ve merdiven korkulukları ahşap ve demir doğramadan, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısmının zemini mermer kaplamaduvarları tavana kadar mermer kaplama olup, merdivenlerin döşeme ve basamakları da mermer kaplamalıdır. Binanın dış cephesi ise; akrilik dış cephe boyalıdır. Ana gayrimenkulde 1 adet asansör bulunmakta olup, bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiştir. Parselde yapılaşma tamamlanmıştır. 6 bağımsız bölüm nolu dubleks daire,Z+3. katta olup, yüzölçümübrüt;148.50 m2, net ise; 127,20 m2olup 9,00 m2 balkon eklentisi bulunmaktadır. Dairenin normal katında 1 oda, 1 salon, mutfak,antre, lavabo-wc,ve 2 adet balkonun bulunduğu görülmüş, betonarme beton ile merdivenle çıkılan dubleks katında ise; 2 adet yatak odası, banyo, hol ve 1 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin alt giriş kapısı çelik kapı, her iki katın iç kapıları ahşap kapı, pencereleri ise; pvc doğrama olup pencereler çift camlıdır. Salon ve odaların tabanı ahşap parke kaplama, antre, mutfak ve ıslak hacimlerin zeminleriise; seramik kaplama yapılmıştır. Salon, antre, mutfak ve odaların duvarları, alçı sıva üzeri plastik boyalı, banyo ve lavabo-wc'nin duvarları da tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak dolapları ve tezgahı, antrede vestiyer mevcuttur. Dubleks katındaki odaların ve ıslak hacimlerin özellikleri de aynen normal katın malzemeleri ile yapılmıştır. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Güney ve batı cepheli olan dairedir.
Adresi :Melikşah Mahallesi,Taksim Sokak, Acartürk Apartmanı No:9/5 Meram / KONYA
Yüzölçümü : yukarıda ayrıntılı yazılı
Arsa Payı : 62/440
İmar Durumu :Meram Belediyesi İmar Durumuna göre parsel; "Blok MESKEN SAHASI"naisabet etmekte ve yerinde de 5 katlı bina bulunmaktadır. Etrafında da yine aynı özelliklere sahip, 5 katlı mesken binaları bulunmaktadır. Parsel üzerindeki meskenin 1988 tarih ve 7/23 ruhsat numarası ile yapı ruhsatı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 01/08/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10153 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR