ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876351
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8822 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2018/8822 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 60668 Ada, 4 Parsel, Alacaatlı Mevkii, 1. kat, 2 nolu konut; Taşınmazın bulunduğu bina Güney Park Sitesi içinde yer almaktadır. Site 10 adet dubleks konut ile 13 konutluk 1 adet bloktan oluşmaktadır. Blok bodrum+zemin+6 normal katlıdır. Normal katlarda 2 şer ve toplam 13 mesken ile zemin katta görevli dairesi vardır. Cepheleri mantolamalı tekstürlü boyalı, giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş holü zemini, merdivenler ve kat holleri mermer, yanları plastik boyalıdır. 6-7 yıllık bina asansörlüdür.Mesken: 1.katta,sol tarafta, kuzeydoğu ve kuzeybatı cephelidir.Antre, salon, 4 oda,mutfak, 2 banyo, wc, kiler ve 3 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli,Salon ve odaların zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Mutfak zemini seramik, duvarları plastik boyalı, akrilik alt-üst dolap ve akrilik tezgahlı, Banyo zemini ve duvarları seramik, dolaplı lavabo ve duşa kabinli akrilik köşe küvet ve klozetli, Ebeveyn banyosu yer duvar seramik, dolaplı lavabo, duşa kabinli duş ve klozetli, Wc yer ve duvarları seramik, alt dolaplı lavabo ve klozetli, Dış kapı çelik, iç kapılar pvc kaplama ahşap, pencereler vernikli ahşap ve ısıcamlı, Merkezi sistem kaloriferlidir. Balkonlarda katlanır cam sistemi vardır.Kapalı net alanı 132 m2, balkonlar 11 m2 olmak üzere kullanım alanı 143 m2ölçülmüştür.
Adresi : Alacaatlı Mah.3281 Cad. Güneypark sitesi Dışkapı :15 , 1 kat, 2 ÇANKAYA/ANKARA
Yüzölçümü : 7.928,59 m2
Arsa Payı : 346/7928
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı içindedir
Kıymeti : 600.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8822 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR