KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00857813
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / TALAS
: 140
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 12
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 02.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1726 Esas
Muhammen Bedeli
:
440000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.11.2018 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
7. İCRA DAİRESİ

2018/1726 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kayseri İli, Talas İlçesi, Harman Mah., 1151 Ada, 2 Parselde kayıtlı 14 katlı karkas bina ve arsasında 12. kat, 36 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. satışa konu taşınmaz bodrum kat+zemin kat+12 normal kat ve çatıdan oluşan 13 katlı yapıdır.yanının taşıyıcı sistemi betonarme karkas tarzında yapılmıştır. yapının dış kapı numarası 7 dir. yapım yılı yaklaşık olarak 2013 olup 5 yıllıktır. bu yapı mimari olarak 4. sınıf C grubu bir yapıdır. ayrık nizam yapılmıştır. doğalgazlı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. yapının dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmış olup, sıvalı ve boyalıdır. 2 adek asansör bulunmaktadır. satışa konu mesken bu yapının 12. kat, 36 bağımsız bölümdür. Kuzey-batı, ve doğu yönlerinde 3 cephelidir. giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. ipotekli mesken 200 m2 brüt , net yaklaşık 140,00 m2 dir. 4 oda+salon+mutfak+banyo+lv-wc+antre+hol+duş+1 adet balkondan oluşmaktadır. antrede vestişer yapılıdır. dairenin zemini normal odalarda laminat parke ıslak hacimlerde seramik kaplamalı, duvarlar alçı sıva üzeri yarı mat saten boya ile boyalıdır. tavanlar sıvalı ve boyalıdır. banyo, lv-wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. banyoda duşa kabin yapılıdır. ıslak hacim tavanlarında alçıpandan ters tavan yapılıdır. iç kapılar laminat kaplamalı camlı panel kapı, pencereler ise ahşap görünümlü pvc doğrama ısıcamlıdır. mutfakta granitten tezgah yapılı olup, tezgahın altında ve üstünde laminat kaplama kapaklı, sunta levha gövdeli, mutfak dolabı yapılıdır. mutfak tezgah üstü fayans kaplıdır. mutfakta balkon açılır kapanır cam panellerle kapatılmıştır. bu daire 1. sınıf malzeme ve işçilik uygulanmıştır. doğalgazdan faydalanılmaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mah., Mevlana Cad., Nihavent Sok., UFM İkon prt. No:7 Kat:12/36 Talas/Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planında E-2.00, Y Ençok 50-50 m2 alanı konut alanı
Kıymeti : 440.000,00 TLKDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 09:30 - 09:35 arası 2. Satış Günü : 15/11/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1726 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR