KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873836
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / BOSNA
: 154
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8154 Esas
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 16:15
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 16:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/8154 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 22540 Ada, 7 Parsel, DİKİLİTAŞ Mahalle, F Blok 46 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Sancak Mahallesi Veysel Karani Caddesi Ataşehir Konutları F-BlokNo:2F/46 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 70.685,43 m2
Arsa Payı : 750/706850
İmar Durumu : Taşınmaz;1/1000 ölçekli imar planında Konut-Ticarit Alanı içerisinde yer almaktadır. İnşaat parametreleri ,E: 1.50 olarak belirlenmiştir. Plan notunda; " Hava mania planından dolayı bina yüksekliği 1075 metre kotu olup , bina yükseklikleri , söz konusu kotu geçmeyecek şekilde projelendirilecekti."belirtisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz konum olarak Veysel karanı Caddesi cepheli olup Güzelkent Sokak ve Dr. Sadık Ahmet Caddesi kesişiminde kalmaktadır.Ana taşınmaz ;batısındaki Novada Alişveriş Merkezi'ne cephelidir. Güney batısındaki Zafer Motorlu Taşıtlar sanayii'ne 500 metre , batısındaki Konya Otogarına , Yeni İstanbul Caddesi'ne ve tramvay hattına 1 km Yeni Konya Stadyumu 'na 2 km , real Alışveriş Merkezi'ne 1.7 km güneyindeki Konya Valilik binasına 9 km uzaklıktadır.Ana taşınmaz;B+Z+12 katlı olup site içerisindedir.Site girişinde güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Ana taşınmaza alüminyum doğramadan imalkapıdan girilmektedir. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Sahanlıklar ve merdivenler mermer kaplamadır. Merdivenlerde alümilyum doğramadan imel korkuluk bulunmaktadır. Binada 2 adet asansör mevcuttur.B+Z+12 katlı apartmanın 10. Katında bulunan meskendir. Net iç büyüklüğü 135,06 mkare olup , ayrıca toplam 19,35 m kare alanlı 2 adet balkonu bulunmatadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 154,41 m karedir. 4 oda , salon, mutfak antre. Gece holü , banyo , lavabo , ebebeyn duşu tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holünde vestiyer vardır. İç kapılar ; amerikan panel kapıdır. Oda tabanları lamina parke , hol ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Oda duvarları;duvar kağıdı kaplıdır.Tavanlar,alçı sıva üzeri boyalıdır. Islak hacim duvarları ; tavana kadar fayans kapladır. Mutfakta ; alt -üst mutfak dolapları ile mutfak tezgahı ve ankestre ürünler mevcuttur.Pencereler; PVC doğramadan imaldir. Mesken içi kalorifer tesisati döşeli olup , merkezi sistem doğalgaz ile ısınmaktadır.
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8154 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR