KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872525
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / KILIÇASLAN
: 175
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 13
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4837 Esas
Muhammen Bedeli
:
650000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/4837 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Alpaslan Mah, 2581 ada, 14 parselde kayıtlı, 3.373,95 m2 yüzölçümlü, on beş katlı apartman ve arsası vasfındaki ana taşınmazın 30/1736 arsa paylı 13.kat A Girişi 26 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Taşınmazda kat irtifak tesisi kurulmuş, taşınmazın üzerine iki girişli bir bina inşa edilmiş, taşınmazda kat mülkiyetine geçilmiştir. İpotekli bağımsız bölümbodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 15-20 yıllık, zemin katı dükkanlardan, normal katları mesken dairelerden oluşan, iki girişli ve her girişinin 1 normal katında 2'şer adet mesken daire bulunan, her girişi çift asansörlü, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli bir binanın; A giriş 13.katındaki 26 nolu mesken dairesidir.175 m2 net alanlı olan bağımsız bölüm, 4 oda, salon, mutfak, banyo, duş, Iv&wc, antre, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Doğu ve batı yönlere 2 cephesi bulunmaktadır. Bağımsız bölümün iç kapı doğramaları 1.sınıf ahşap, pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc ve ısıcamlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zeminleri; salon ve odalar ile mutfakta laminant parke, diğer yerlerde granit seramikkaplamalıdır. Duvarları; ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, salon ve antrede alçı sıva üzerine duvar kağıdı kaplamalı, 1 odada 1 duvar alçı sıva üzerine duvar kağıdı kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine saten boyalıdır. Mutfak tezgah ve dolapları yapılıdır. Antrede vestiyer dolabının bulunmaktadır. Lavabo dolapları yapılıdır. Her iki balkonu da kapatılarak, biri mutfağa diğeri odaya katılmıştır. 2 odanın arasındaki duvar kaldırılarak tek büyük bir odaya dönüştürülmüştür. Mutfak ile oturma odası arasında direk bağlantı bulunmaktadır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer uygulamaları bulunmaktadır. Ayrıca meskende klima ve alarm sistemi bulunmaktadır. Taşınmaz kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Alpaslan Mah. Özler Sok. No:8 Ferhan Sitesi A Giriş K:13 D:26 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 3.373,95 m2 Arsa Payı : 30/1736
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde 12 katlı konut alanı olarakayrılmış imar parseliolduğuanlaşılmıştır.
Kıymeti : 650.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası 2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4837 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR