KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861350
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAHÇEŞEHİR 1. KISIM MAH. / BAHÇEŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 161
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/348 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 10:25
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:25
Satış Yeri
:
Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 numaralı İhale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2017/348 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Başakşehir İlçesi Hoşdere Mahallesi 596 Ada 3 Parsel sayılı C4 Blok 2. Kat 7 Numaralı KONUT : Konu taşınmaz, İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, Ispartakule Caddesi, Kirazlı Bahçe Sitesi, C4 Blok, No:15, D:7 adresinde, 7/24 saat güvenlikli, açık-kapalı otoparklı, yüzme havuz lu, spor ve donatı alanlı, bölgenin bilinen ve tercih edilen Bahçeşehir Kirazlı Bahçe Sitesinde bulunmaktadır. Anagayri menkul; Konu taşınmazın bulunduğu C4 Blok, Ispartakule Caddesinden 15 dış kapı no’su ile numaralandırıl mış, beto narme karkas sistemde, blok nizamlı olarak inşa edilmiştir. C4 Blok, parselin güney tarafında, Bahçeşehir Vadisi man zaralıdır. Onaylı mimari projesine göre, C4 Blok bina, 2 bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. C4 Blok binanın, 2. bodrum katında, sığınak, wc hacimleri, 1. Bodrum, zemin ve normal katların her birinde 2’şer adet bağımsız bölüm konut bulun maktadır. Binanın girişi, kuzeydoğuya bakan binanın ön cephesinden, zemin kat kotundan verilmiştir. Binanın dış cep hesi, dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada, 1 adet asansör bulunmaktadır. Binanın dış kapısı, camlı alüminyum profil lidir. Bina içinde, giriş sahanlığı, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları zeminleri, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları ve küpeştesi, alüminyum profillidir. Konu taşınmaz, C4 Blok, 7 no’lu bağımsız bölüm konut, onaylı mimari projesinde ve mevcutta, C4 Bloğun 2. Normal katında, Net;161 m², Brüt;179 m² alanda, 4 oda, salon, antre, koridor, mutfak, 2 adet banyo, soyunma odası, vestiyer, teras hacimlerinden ibarettir. ısıtma sistemi, merkezi sistemle ısıpay ölçerli doğalgazlı sistemlidir. Konu taşınmaz, binanın girişinin bulunduğu ön cephesinden, kuzeydoğuya, bina nın sağ yan cephesinden, kuzeybatıya ve binanın arka cephesinden, güneybatıya olmak üzere 3 cephelidir. Taşınmaz, C4 Blok binanın arka cephesinden, önü kapanmayacak şekilde, Bahçeşehir Vadisi manza rasına sahiptir. Konu taşınma zın iç mekânlarında, salon ve odaların zeminleri, lamine parke kaplıdır. Duvarlar saten bo yalı, tavanları kartonpiyer lidir. Islak hacimler, antre, koridor, teras hacim zeminleri, seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı, mermerit malzemeden, mutfak dolapları, mdf’li malzemeden mamuldür. Mutfakta, fırın, davlumbaz gibi ankastre mut fak ekipmanları mevcut tur. Banyolarında, klozet, Hilton tipli dolaplı lavabo ile duş kabini bulunmaktadır. Dış kapısı, çelik, iç kapıları, Ameri kan tipli, pencere doğramaları, pvc profillidir. Konu taşınmaz, kat, konum ve kullanımalanı olarak onaylı projesi ile uyumludur.
Adresi : Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi Ispartakule Caddesi Kirazlı Bahçe Sitesi C4 Blok, No:15
D:7 Başakşehir İstanbul
Yüzölçümü : 50.256,70 m2 (ana taşınmaz)
Arsa Payı : 176/50257
İmar Durumu : Başakşehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 14.02.2017 tarihli ya zısında; Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, 596 Ada, 3 Parsel sayılı yer, “07.02.2003 onay tarihli, 1/1000 ölçekli, Bahçeşehir Sıvat-Yeşiltepe Mevkii, Dereköy Çiftliği Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı” kapsa mında, Konut alanında kalmakta olup, büyük kısmı Blok nizam, E:1,50, geri kalan kısmı Blok Nizam, E:0,50 olmak üzere, plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir. Bilahare 596 Ada, 3 Parselin bulunduğu bölge, “Müze kontrollü inşaat alanları” sınırları dahilinde, kaldığından, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 1. Numa ralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğünden görüş alınmadan uygulama yapılamaz. denilmektedir.
Kıymeti : 1.300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra
Koridoru G/71 numaralı İhale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verile bilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından do ğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Satış ilanı kendisine tebliğ edilemeyen tapu kaydındaki ilgililere yapılacak olan e-ilan ve gazete ilanı İİK nun 127. Maddesi gereğince tebliğ yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR