ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849774
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 173
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16310 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:20
Satış Yeri
:
ANKARA ADLİYESİ DIŞKAPI EK HİZMET BİNASI 3 NOLU MEZAT SALONU-ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 ALTINDAĞ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2016/16310 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43070 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Turgut Özal (tapuda yuva) mahallesi, 2280. cadde üzerinde yer alan Çakır life Sitesi no:1/38 Yenimahalle/Ankara adresindedir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkulün özellikleri: Bina, imarın 43070 ada, 1 parseli üzerine site şeklinde inşa edilmiştir.Bina bodrum+zemin+12 normal katlı olarak projelendirilmiştir. Binanın betonarmesi tamamlanmış olup, iç kaba alçı sıvalarının yapıldığı, 2 dış cephesinin (ön ve yan cephe) mantolama ve manto üzeri mineral sıvalarının yapıldığı, PVC pencerelerinin takılı olduğu, doğalgaz kolon hattının çekildiği, pis su, temiz su hatları çekilidir. 2 adet asansör yeri bulunup asansörlerin henüz sahada bulunmadığı monte edilmediği, merkezi kalorifer sistemli olarak projelendirilmiş olup, henüz kalorifer kazanı, tesisatı ve peteklerinin monte edilmediği, daire giriş ve iç kapılarının takılmadığı, tesviye betonlarının atılmadığı, pencere camlarının takılı değildir. Bina giriş kapısı takılıdeğildir. Merdiven ve kat hollerinin döşeme kaplamaları yapılmamıştır. Çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Zemin katlarda 2, normal katlarda 3 daire olmak üzere toplam 36 daire mevcuttur. Binanın bulunduğu sent, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binanın keşif tarihi itibariyle inşaat yüzdesinin %70 olduğu tespit ve takdir edilmiştir. Kıymet takdiri istenin zemin kat 2 nolu (mesken) bağımsız bölümün özellikleri: Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Fiili durumda antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, kiler, ebeveyn banyosu, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı ve iç kapıları henüz takılmamıştır. Pencere doğramaları pvc olup camları henüz takılmamıştır. Dairenin kaba alçıları çekili olup, saten alçıları ve boyası henüz yapılmamıştır. Dairenin zeminleri beton olup, henüz tesviye betonu ve döşeme kaplamaları yapılmamıştır. Banyoların ve wc nin duvar seramikleri yapılıdır. Vitrifiye bataryaları henüz monte edilmemiştir. Mutfak tezgahı ve dolapları henüz takılmamıştır. Bina girişe göre sağ ön cephede yer almaktadır. Meskenin balkon alanı 29,00 m2'dir. Borçlu adına tam hisselidir.
Yüzölçümü : 173 m2
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 30.04.2018 tarihli 2018/11674 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamenin geçici 3 üncü maddesi ve 14.05.2018 tarihli 2018/11750 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamenin eki 4 üncü maddesi gereğince 31.10.2018 tarihinde kadar %18 olan KDV oranları yüzde 8 uygulanacaktır. )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ANKARA ADLİYESİ DIŞKAPI EK HİZMET BİNASI 3 NOLU MEZAT SALONU-ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 ALTINDAĞ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İİK'nun 127. Maddesi gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ hükmündedir.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16310 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR