GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831347
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/802 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2018 11:25
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 11:25
Satış Yeri
:
Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P mah, Sahil cad, no:40/A -Mezat Salonu- Gölbaşı-Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/802 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Bahçelievler mahallesi, ada 187 parsel 3 de kayıtlı 4 nolu bağımsız bölümün 349 m2arsa üzerine bodrum+ zemin + üç normal kat olarak inşaa edilmiş, her katta 1 bağımsız bölüm oluşacak şekilde projelendirilmiştir. Binanın ön cephe yüzeyleri akrilik,dış cephe boyası ile boyalı , giriş kapısı demir ferforje doğramadan imal edilmiş, giriş sahanlığı ve merdiven basamakları mermer kaplı , merdiven yan duvarları h =1,30m yükseklikte mermer kaplı merdiven korkulukları metal profilden imal edilmiş, binanın 3 cü normal katında bulunan 4 nolu bağımsız bölümün filli durum itibariyle (4+1) salon + 4 oda + antre+ hol+ mutfak+ banyo ve wc den müteşekkil,iç kulanım alan duvarları ince sıva üzere plastik boyalı, banyo ve wc zeminler ifayans, yan duvarları tavan hizasında seramik kaplı,iç mekan kapıları Amerikan panel kapı,antre hol, salon, mutfak ve oda zemini laminat parke kaplı ,pencere doğramaları Pvc den imal edilmiş çift camlı ve ısı yalıtımlı ,klozet duşa kabin ve lavobası mevcut,kat kaloriferli kombi sistemli doğalgaz ile ısıtılan ,toplam bürüt alanı 132,35 m2 olan 4 nolu bağımsız bölüm mesken vasfındaki taşınmaz satılacaktır
Adresi : Bahçelievler Mahallesi 279 Sokak No.30/4Gölbaşı / ANKARA
Yüzölçümü : 349 m2
Arsa Payı : 68/349
İmar Durumu : Gölbaşı(Ankara) Belediye Başkanlığınınyazısı ile Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planıkapsamında "Ayrık nizam 4 katlı konutalanı" olarak planlandığı, Taks:0,40, Kaks:1,60'dır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaftır
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/08/2018 günü 11:25 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 11:25 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P mah, Sahil cad, no:40/A -Mezat Salonu- Gölbaşı-Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/802 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR