ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831082
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : UYANIŞ MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/35 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
10.09.2018 11:40
Satış Yeri
:
Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Altındağ adresinde bulunan Dış kapı ek hizmet binası yan tarafı yeni 2 nolu mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2017/35 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 32924 Ada, 16 Parsel, UYANIŞ Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Ana binanın özellikleri: Bina betonarme Karkas ve Ayrık nizamlı olarak inşa edilmiştir. Bina 2 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada 1 bodrum, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada 1 bodrum, zemin ve normal katlarda 3'er adet mesken olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır sıva ile kaplıdır. 1 adet asansör vardır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin özellikleri: Giriş kapısı çeliktir. Mesken; Antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre hol zemini seramik kaplı olup, duvarları boyalı olup gömme dolap mevcuttur. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı olup, duvarları boyalıdır.Mutfak zemini seramik kaplı olup, duvarları fayans kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah, tezgah alt ve üst hizasında çerçeve kasa laminant mutfak dolapları bulunmaktadır. Ebeveyn banyosu kiler olarak kullanılmaktadır. Balkonların biri salon diğer mutfak çıkışlıdır. Isınması doğalgaz yakıtlı kat kaloriferi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Uyanış Mah. 1109 Sk. Cihan Apt. No: 16/14 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 62/859
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/08/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 10/09/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 Altındağ adresinde bulunan Dış kapı ek hizmet binası yan tarafı yeni 2 nolu mezat salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/35 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR