DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00757331
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Bulunduğu Kat : 13
Binadaki Kat Sayısı : 16
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 22.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7042 ESAS
Muhammen Bedeli
:
224714 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2018 15:00
Satış Yeri
:
Diyarbakır İcra Daireleri Mezat Salonu - Huzurevleri mah. Diclekent Bulvarı No.16 Diyarbakır

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. İCRA DAİRESİ

2017/7042 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 736 Ada, 16 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A Blok Kat:13 Daire: 25 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre: 2 cepheli B+Z+14 katlı çift asansörlü doğalgaz ısıtma sistemli 2007 yılı inşalı Çeysa -5 Sitesi A Blok Kat: 13 No: 25 meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmazın C Blokta bir daire olduğu ve bu dairenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu yaklaşık olarak 210 m2 kullanım alanlı, taşınmazın tüm zemin kaplamaları laminat parke yapılıdır. Duvarları saten alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. banyo ve wclerin tavanları alüminyum asma tavan ile yapıldırı. Antre hol ve odaların tavanları alçı sıva üzeri yarı mat boya ile boyanmıştır. Odaların antre ve holün tavan ve duvar birleşim yerleri kartonpiyer ile yapılıdır. Mutfakta bulunan tezgah eviyeli olup granit kaplamalıdır. Alt ve üst ankastre ahşap dolaplıdır. Mutfakta tezgah altı dolap ile tezgah üstü arasında kalan kısım fayans kaplama kaplıdır. banyo duş kabinli pencereler ve balkon kapıları pimapen kapılar Amerikan panel (ahşap) doğramadan imal edilmiştir. Kapılar kısmen camlı kısmen camsız olup tüm yüzey ahşap ile kaplıdır. Elektriği ve suyu müstakildir.
Adresi : Diyarbakır İli Merkez Kayapınar Mahallesinde Kain Selahattin Eyyubi Bulvarı Üstü Çeysa-5 Sitesi A Blok Kat:13 No:25 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 9.586,59 m2
Arsa Payı : 45/4230
İmar Durumu : Kayapınar Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 736 ada 16 nolu parselin E(Yapı Emsali): 2,00 olup max TAKS (Temel Alan Katsayısı): 0,25 planlama şartlarında kaldığı
Kıymeti : 224.714,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/04/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/05/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Diyarbakır İcra Daireleri Mezat Salonu - Huzurevleri mah. Diclekent Bulvarı No.16 Diyarbakır
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7042 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR