ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00733211
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : YUKARIYURTÇU MAH. / YURTÇU
: 143
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8911 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/8911 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, YUKARIYURTÇU Mahalle/Köy, 61458 Ada, 4 Parsel, B BLOK 10. KAT NO:19 Nolu Bağımsız Bölüm Borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Yukarıyurtçu (Turkuaz) Mahallesi 4304. Cadde, Yukarıyurtçu Küme evleri Doruk Life Sitesi B Blok, Kat:10 Daire:19 No: 142-B/19 Yukarıyurtçu-Etimesgut- Ankara şeklindedir. Sitenin alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yukarıyurtçu Mahallesi Etimesgut İlçe Merkezine uçuşu yaklaşık 17,00 km. mesafededir. Ankara Eskişehir Devlet karayolu(E-90) taşınmazın yaklaşık 1,00 km. kadar kuzeyinden geçmektedir. Çankaya Üniversitesi kampüsü taşınmazın yaklaşık 1100 m.kadar kuzeyinde kalmaktadır. Cephe aldığı caddenin yol kaplaması asfalttır. Site 2 blok halinde betonarme tarzda, bodrum, zemin 14 normal ve çatı katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmişlerdir. Her blok 28 şer dairelidir. Binanı dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. B Bloğun; giriş kapısı alüminyum doğramadır. İç kısmında yine alüminyum doğramadan rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak alüminyum korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları plastik badanalıdır. Aynı özelliklerde yangın merdiveni vardır. Doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır. Çift asansörlüdür. Bahçesi düzenlidir. etrafı betonarme duvar üzeri yeşil panel çit ile çevrilidir. Tipik site bahçesi şeklindedir. Oyun alanı, oturma bankları, yetişkin ağaçları, çim alanları ve kilitli taşlı otoparkı alanı vardır.Daire mimari, B Blok onuncu kattabulunan, kuzey, güney ve doğu cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı lüks çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır. Pencere doğramaları ise plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik ile kaplıdır. Diğer zeminleri ise laminant park ile kaplıdır. Banyo ve ebeveyn banyosu duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Diğer duvarları alçılı, kaptonpiyerli, plastik badanalıdır. Tuvalet ve banyo tavanlarında alçı asma vardır. Mutfağında çimstone tarzı akrilik karışımlı mutfak tezgahı bulunmaktadır. Doğalgazlı olup ısı pay ölçerli merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. Brüt yaklaşık 179,48 m² alana sahiptir. Net alanı ise yaklaşık 143,74 m² 'dir.
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8911 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR