KAHRAMANMARAŞ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00729379
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : KARAMANLI MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 4+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/31760 ESAS
Muhammen Bedeli
:
312571 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.04.2018 10:20
Satış Yeri
:
KAHRAMANMARAŞ ADALET SARAYI 2.KAT İHALESALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. KAHRAMANMARAŞ 5. İCRA DAİRESİ 2017/31760 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Taşınmaz Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Karamanlı mah.3781 ada 10 parselde kayıtlı mesken olup halihazırda Haydarbey mah.Bahçeci hoca bulvarı no:18 sevim sitesiA blok zemin kat 6 nolu (yerinde 2 kat 6 nolu) yerdedir.Site 2 bodrum+zemin+8 normal kat olmak üzere 11 katlıdır.Cinsi çelik karkastır. Asansörlü olup yakıt sistemi kombili doğalgazdır.Borçluya ait meskengüney+doğu+kuzeydir.Oturum alanı ruhsatında 148m2 ancak fiili olarak 205 m2 dir.Girişte hol+oturma odası+ebeveyn yatak odası+çocuk yatak odası 2 adet+salon+mutfak+banyo+wc ve kiler vardır.Salona mutfağa yatak odasına açılanteras balkon vardır.Yer döşemesi ıslak zeminlerde granit seramik diğer mekanlardaahşap parkedir. Duvarlar alçı sıva üzeri kağıt kaplamatavan plastik boyadır. Tavanda kartonpiyer vardır.Giriş kapısı çelik içkapılar ahşap, pencereler pvc. dir.Girişte vestiyer mutfakta dolap ve grnait tezgah ve dogalgaz vardır.Çevre duvarı oyun sahalarıve otoparkı vardır.Yapı kullanma izni yoktur.ruhsatı 2006 yılında alınmıştır.İmar planında karma kullanım alanı olup E=1,70 max 10 katlıdır.4.359,04 m2 yüzölçümlü,110/4800 arsa paylıdır.


Kıymeti : 312.571,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :hacizler
1. Satış Günü : 07/03/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri : KAHRAMANMARAŞ ADALET SARAYI 2.KAT İHALESALONU -


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/31760 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR