ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3 katlı yığma kargir bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00735002
Şehir : Zonguldak / Merkez
: 659
Yayınlandığı Gazeteler

İNANIŞ 12.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/6077 ESAS
Muhammen Bedeli
:
408229 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.04.2018 10:30
Satış Yeri
:
Zonguldak 2. İcra Dairesi (Eski Bina) Ek Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2015/6077 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi, Turan Sokakta kain tapunun 24 Ada 41 parseli nolu taşınmaz ile üzerinde mevcut 3 katlı yığma kargir binadır. Bahse konu 41 Parsel nolu taşınmaz, Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Şehir merkezine çok yakın mesafededir. Yakınında, Zonguldak Belediyesi Kültür Müdürlüğü binası, Vilayet Binası, ve İş Bankası vardır. Etrafında; değişik katlarda mesken niteliğinde eski ve yeni binalar ile bahçeler bulunmaktadır. Bulunduğu konumu ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkide sayılır. Dar bir araba yolu ile bina bahçesi önüne gelinmekte ve bahçe içinden merdivenli yol ile binaye ulaşım sağlanmaktadır. Manzarası yoktur ancak yıkılıp daha çok katlı yapı yapılırsa üst katların manzarası olabilir. Söz konusu taşınmazın Üzerindeki mevcut yapı çok eski biryapı olması nedeniyle yıpranmış harap bir görüntüsü vardır. Çatısı alaturka kiremit kaplı olup ısıtma sistemi sobalıdır. Bodrum hariç her katta ikişer daire olup en üst katta bir daire iskan edilmektedir. Dış cephesi sıvalı fakat boyasızdır.
Adresi : Meşrutiyet Mah. Turan Sok. Merkez / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 659,78 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat konut alanı olup, arsanın bir kısmı imar planında park alanı olarak görünmektedir.
Kıymeti : 408.229,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 15/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Zonguldak 2. İcra Dairesi (Eski Bina) Ek Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/6077 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR