AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 3 adet daire (çoklu satış)

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862323
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Oda Sayısı : 1+1
: 30
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14457 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

2017/14457 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli Merkez Kumartaş/Erenler Mahallesi Köy Kenarı mevkii 175ada 2 parselde kain 814,66 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yapılı olan bodrum+zemin+4 normal katlı betonarme apartmanın 2.kat, 16 nolu bağımsız bölümüdür. Adresi: Erenler Mah. 2773 sokak no : 18 2 Kat. 16 nolu bağımsız bölüm Afyonkarahisar'dır. 175 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazimar planında sosyal tesis alanında kalmakta olup, emsal : 2.50, hmax: 20 mt ayrık nizam 5 kat inşaat müsaadelidir. Yapı kullanma belgesi mevcuttur. Taşınmazın arsa payı 2/94 olup, mesken niteliğindedir. Borçlu tam hisse ile maliktir. İçi 1+1 tipinde net 30 m2 yüz ölçümündedir. Daire tabanları komple seramik kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar fayans, odaların duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Giriş kapısı çelik kapı olan dairenin antrebölgesi içinde mutfak ve akrilik tezgah ile alt-üst dolapları mevcuttur. Ocak ve davlumbaz takılıdır. Banyo tavanında pvc asma tavan uygulaması yapılmıştır. Duşa kabin seramik üzerine monte edilmiştir. İç kapılar panel kapı, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Elektrik ve su tesisatı faaldir. Genel olarak bakıldığında işçilik ve malzeme kalitesi 1. Sınıftır. Konum olarak Afyonkarahisar-İhsaniye Karayolu üzerinde, ANS Üniversite Kampüsü nizamiye kapısını 700 mt geçtikten sonra, ana yola cepheli bir parseldir. Bina cephesinde Öztürk Şahin Apart 2016 yazılıdır. Ana binanın hem karayoluna hem de bir arka sokağa cephesi vardır. Ancak bina girişi ana yola cepheli 2773 sokaktan olmaktadır.Veterinerlik Fakültesi giriş kapısına 750 mt, A101, Şok Market,Migros gibi ulusal marketlerin olduğu caddeye 300 mt mesafededir. Parselin bulunduğu Erenler Köyü son yıllarda üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözümü için pek çok özel yurt, 1+1 ve 2+1 tarzındaki binalara ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Ulaşım şehir merkezi ile irtibatlı çalışan halk otobüsleri ve özel minibüsler ile sağlanmaktadır. İl Merkezi?ne 13 km mesafededir. Erenler yerleşkesi içinde merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Ana bina, b+zemin+4 normal kat olarak betonarme karkas sistemde tahminen 2 sene önce inşa edilmiştir. Zemin katı işyeri olarak inşa edilmiş olup, diğer normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Her katta 5 er tane olmak üzere toplam 20 daire vardır. Ana binanın merdivenleri mermer, korkulukları alüminyumdur. Asansörlü ve kaloriferlidir. Isınması katı yakıtla sağlanmaktadır. Ancak asansörü ve ısıtma sisteminin çalışmadığı tespit edilmiştir. Dış cephede mantolama uygulaması yapılıdır. Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli Merkez Kumartaş/Erenler Mahallesi Köy Kenarı mevkii 175ada 2 parselde kain 814,66 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yapılı olan bodrum+zemin+4 normal katlı betonarme apartmanın 3.kat, 26 nolu bağımsız bölümüdür. Adresi: Erenler Mah. 2773 sokak no : 18, 3 Kat. 26 nolu bağımsız bölüm Afyonkarahisar'dır.175 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazimar planında sosyal tesis alanında kalmakta olup, emsal : 2.50, hmax: 20 mt ayrık nizam 5 kat inşaat müsaadelidir. Yapı kullanma belgesi mevcuttur. Taşınmazın arsa payı 2/94 olup, mesken niteliğindedir. Borçlu tam hisse ile maliktir. İçi 1+1 tipinde net 30 m2 yüz ölçümündedir. Daire tabanları komple seramik kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar fayans, odaların duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Giriş kapısı çelik kapı olan dairenin antrebölgesi içinde mutfak ve akrilik tezgah ile alt-üst dolapları mevcuttur. Ocak ve davlumbaz takılıdır. Banyo tavanında pvc asma tavan uygulaması yapılmıştır. Duşa kabin seramik üzerine monte edilmiştir. İç kapılar panel kapı, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Elektrik ve su tesisatı faaldir. Genel olarak bakıldığında işçilik ve malzeme kalitesi 1. Sınıftır. Konum olarak Afyonkarahisar-İhsaniye Karayolu üzerinde, ANS Üniversite Kampüsü nizamiye kapısını 700 mt geçtikten sonra, ana yola cepheli bir parseldir. Bina cephesinde Öztürk Şahin Apart 2016 yazılıdır. Ana binanın hem karayoluna hem de bir arka sokağa cephesi vardır. Ancak bina girişi ana yola cepheli 2773 sokaktan olmaktadır.Veterinerlik Fakültesi giriş kapısına 750 mt, A101, Şok Market,Migros gibi ulusal marketlerin olduğu caddeye 300 mt mesafededir. Parselin bulunduğu Erenler Köyü son yıllarda üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözümü için pek çok özel yurt, 1+1 ve 2+1 tarzındaki binalara ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Ulaşım şehir merkezi ile irtibatlı çalışan halk otobüsleri ve özel minibüsler ile sağlanmaktadır. İl Merkezi?ne 13 km mesafededir. Erenler yerleşkesi içinde merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Ana bina, b+zemin+4 normal kat olarak betonarme karkas sistemde tahminen 2 sene önce inşa edilmiştir. Zemin katı işyeri olarak inşa edilmiş olup, diğer normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Her katta 5 er tane olmak üzere toplam 20 daire vardır. Ana binanın merdivenleri mermer, korkulukları alüminyumdur. Asansörlü ve kaloriferlidir. Isınması katı yakıtla sağlanmaktadır. Ancak asansörü ve ısıtma sisteminin çalışmadığı tespit edilmiştir. Dış cephede mantolama uygulaması yapılıdır. Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli Merkez Kumartaş/Erenler Mahallesi Köy Kenarı mevkii 175ada 2 parselde kain 814,66 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yapılı olan bodrum+zemin+4 normal katlı betonarme apartmanın 3.kat, 27 nolu bağımsız bölümüdür. Adresi: Erenler Mah. 2773 sokak no : 18, 3 Kat. 27 nolu bağımsız bölüm Afyonkarahisar'dır. 175 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazimar planında sosyal tesis alanında kalmakta olup, emsal : 2.50, hmax: 20 mt ayrık nizam 5 kat inşaat müsaadelidir. Yapı kullanma belgesi mevcuttur. Taşınmazın arsa payı 2/94 olup, mesken niteliğindedir. Borçlu tam hisse ile maliktir. İçi 2+1 tipinde net 50 m2 yüz ölçümündedir. Daire tabanları komple seramik kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar fayans, odaların duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Giriş kapısı çelik kapı olan dairenin antrebölgesi içinde mutfak ve akrilik tezgah ile alt-üst dolapları mevcuttur. Ocak ve davlumbaz takılıdır. Banyo tavanında pvc asma tavan uygulaması yapılmıştır. Duşa kabin seramik üzerine monte edilmiştir. İç kapılar panel kapı, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Elektrik ve su tesisatı faaldir. Genel olarak bakıldığında işçilik ve malzeme kalitesi 1. Sınıftır. Konum olarak Afyonkarahisar-İhsaniye Karayolu üzerinde, ANS Üniversite Kampüsü nizamiye kapısını 700 mt geçtikten sonra, ana yola cepheli bir parseldir. Bina cephesinde Öztürk Şahin Apart 2016 yazılıdır. Ana binanın hem karayoluna hem de bir arka sokağa cephesi vardır. Ancak bina girişi ana yola cepheli 2773 sokaktan olmaktadır.Veterinerlik Fakültesi giriş kapısına 750 mt, A101, Şok Market,Migros gibi ulusal marketlerin olduğu caddeye 300 mt mesafededir. Parselin bulunduğu Erenler Köyü son yıllarda üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözümü için pek çok özel yurt, 1+1 ve 2+1 tarzındaki binalara ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Ulaşım şehir merkezi ile irtibatlı çalışan halk otobüsleri ve özel minibüsler ile sağlanmaktadır. İl Merkezi?ne 13 km mesafededir. Erenler yerleşkesi içinde merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Ana bina, b+zemin+4 normal kat olarak betonarme karkas sistemde tahminen 2 sene önce inşa edilmiştir. Zemin katı işyeri olarak inşa edilmiş olup, diğer normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Her katta 5 er tane olmak üzere toplam 20 daire vardır. Ana binanın merdivenleri mermer, korkulukları alüminyumdur. Asansörlü ve kaloriferlidir. Isınması katı yakıtla sağlanmaktadır. Ancak asansörü ve ısıtma sisteminin çalışmadığı tespit edilmiştir. Dış cephede mantolama uygulaması yapılıdır. Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR