KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3 adet daire (çoklu satış)

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862043
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : SÜLEYMAN ŞAH MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 169
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1042 Talimat
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1042 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Yazir mahallesi 28909 Ada, 9 Parsel, B BLOK 4. GİRİŞ 2. KAT 5 BAĞMISIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR. taşınmaz Yazır mahallesinde benzer konsep sitelerin bulunduğu alanda, 13 adet 5+1, 62 adet 4+1, 55 adet 3+1 ve 12 adet 2+1 daireden oluşan, bahçesinde süs havuzları, güvenlikli site içinde kapalı otoparklı, yüzme havuzu, fitness, Türk hamamı, ve sauna gibi özellikleri içinde bulundurmaktadır.Taşınmazdaki mevcut bina Beyhekim Mah. Kılıçaslan Caddesi No:19 da Palmaris Sitesi B Blok de 4. Giriş 2.kat No: 5de bulunan doğu cadde cephesinden ana taşınmaz Giriş kapısı alüminyum doğrama , binada 2 adet asansör var, katta 2daire bulunmaktadır, site girişi Kılıçaslan Caddesi tarafından ve bina girişi doğu cephesindensite kontrol bölümü ve kapalıotoparkı girişi ile bahçe bölümü geçişi,parsel etrafı tel çit ve çam ile batı tarafındaçocuk oyun alanı ve parkı var , kalan cephelerde çevre duvarı çekilmiştir.Bina zemin katları 2 blok halinde zemin kat ana yol cephesine bakan site girişi ve blok ortasından site girişi iç bahçe olarak ayrılmış, basketbol oyun alanı, kameriye ve oturma alanları, çim ve park alanlarıbina iç ve çevresibakımlı durumda bulunmaktadır. Taşınmaz 2. Kat doğu ve batı cephelidir. Ana girişi alüminyum doğrama, rüzgârlık alüminyum doğrama bina cephesi mantolama sıva üzeri boyalı kaplamadır. Girişte özürlü rampası var. Binada çift asansör, biri yangın merdiveni ve yangın kaçış holü bulunan çift merdiven, giriş kısmı tam boy mermer kaplı, kat holleri mermer kaplı, Binada ısı yalıtımı vardır.Bina içi girişi, merdiven evi ve koridorları duvar ve tavan saten alçı üzeri boyalıdır. Merdivenleri giriş merdivenleri mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğramadır,kat merdivenleri mermer kaplamadır. No:5 kapı numaralı 5 bağımsız bölüm kiracı oturur daire resimleri alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz net kullanım alanı 169,00 m²ve 194,00 m² brütkullanım alanına sahiptir. Sitedeki dairelerin projeleri aynı ve simetrik 4 oda 1 salon, mutfak, ebeveyn duşu, giyinme odası,lavabo wc, ile 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin antre hol ve oda duvarları saten alçı üzeri duvar kağıdı, tavanları saten alçı asma tavan , lavabosu Hilton tipi, banyoda klozet, duşa kabin, Hilton tip lavabo çamaşır makine ve dolap, mutfakta alt ve üst dolapları yapılı 5lü ankastre, tezgâh arası fayans kaplıdır. Antre, lavabo, wc, banyo ve balkon tabanları seramik kaplı, korkulukları alüminyum doğrama camlıdır. Banyo, lavabo, wc duvarları tam boy seramik kaplı,banyoda klozeti, duşa kabin, Hilton tipi lavabo, wc, banyo tavanı asma tavanlıdır. Kapıları panel pvc kaplama, yer döşemesi odalarda laminat kaplı, ıslak hacimler ve balkonlar seramik kaplı,pencereleri PVC, denizlikleri mermerdir.Daire pay ölçer ortak doğalgaz kalorifer sistemi. Dairede Doğalgaz bulunuyor. Bina kat mülkiyetlidir. Bahçesinde açık otopark ve bodrumunda kapalı otopark ve ortak alanı özel beton zemin kaplamasıile düzenlenmiştir.
Adresi :Beyhekim Mah. Kılıçaslanm Caddesi No: 19 Palmaris SitesiB Blk 4. Giriş 2. Kat No: 5 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 169 m2
Arsa Payı : 32/4056
İmar Durumu : 2015/869/348 SAYILI İNŞAAT RUHSATLIDIR
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur.İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, Süleymanşah mahallesi 27501 Ada, 1 Parsel,A BLOK 3. GİRİŞ 1. KAT 3 BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmaz; Süleymanşah Mahallesinde Fatih Caddesine yakın benzer konsep sitelerin bulunduğu alanda, 48 daireden oluşan, bahçesinde süs havuzları, güvenlikli site içinde kapalı otoparklı, kameriyeler, sosyal alanlar gibi özellikleri içinde bulundurmaktadır. Taşınmazdaki mevcut bina Süleymanşah Mah. Albüm Sokak No:4B de Palmaris Yaka Sitesi A Blok de 3. Giriş 1.kat No: 3de bulunan güney cephesinden ana taşınmaz Giriş kapısı alüminyum doğrama , binada 1 adet asansör var, katta 2 daire bulunmaktadır, site girişi Albüm Sokak girişi güney cephesindensite kontrol bölümü ve kapalıotoparkı girişi ,parsel etrafı tel çit ve çam ile batı tarafındaçocuk oyun alanı ve parkı var , kalan cephelerde çevre duvarı çekilmiştir.Bina cephesi doğu yönebakan site girişi doğu tarafın bahçe olarak ayrılmış, oyun alanı, kameriye ve park alanlarıbina iç ve çevresibakımlı durumda bulunmaktadır. Taşınmaz 1. Kat doğu ve batı cephelidir. Ana girişi alüminyum doğrama, rüzgârlık alüminyum doğrama bina cephesi mantolama sıva üzeri boyalı kaplamadır. Girişte özürlü rampası var. Binada asansör, biri yangın merdiveni ve yangın kaçış holü bulunan çift merdiven, giriş kısmı tam boy mermer kaplı, kat holleri mermer kaplı, Binada ısı yalıtımı vardır.Bina içi girişi, merdiven evi ve koridorları duvar ve tavan saten alçı üzeri boyalıdır. Merdivenleri giriş merdivenleri mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğramadır,kat merdivenleri mermer kaplamadır. No:3 kapı numaralı 3 bağımsız bölüm kiracı oturur daire resimleri alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz net kullanım alanı 169,00 m²ve 194,00 m² brütkullanım alanına sahiptir. Sitedeki dairelerin projeleri aynı ve simetrik 4 oda 1 salon, mutfak, ebeveyn duşu, giyinme odası,lavabo wc, ile 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin antre hol ve oda duvarları saten alçı üzeri duvar kağıdı, tavanları saten alçı asma tavan , lavabosu Hilton tipi, banyoda klozet, duşa kabin, Hilton tip lavabo çamaşır makine ve dolap, mutfakta alt ve üst dolapları yapılı 5lü ankastre, tezgâh arası fayans kaplıdır. Antre, lavabo, wc, banyo ve balkon tabanları seramik kaplı, korkulukları alüminyum doğrama camlıdır. Banyo, lavabo, wc duvarları tam boy seramik kaplı,banyoda klozeti, duşa kabin, Hilton tipi lavabo, wc, banyo tavanı asma tavanlıdır. Kapıları panel pvc kaplama, yer döşemesi odalarda laminat kaplı, ıslak hacimler ve balkonlar seramik kaplı,pencereleri PVC, denizlikleri mermerdir.Daire pay ölçer ortak doğalgaz kalorifer sistemi . Dairede Doğalgaz bulunuyor. Bina kat mülkiyetlidir. Bina bodrumunda kapalı otopark ve ortak alanı özel beton zemin kaplamasıile düzenlenmiştir.
Adresi : Süleyman Şah Albüm Sok No: 4B Palnaris Yaka Sitesi A Blk 3. Giriş 1. Kat No. 3Meram / Konya
Yüzölçümü : 169 m2
Arsa Payı : 43900/1972988
İmar Durumu : 03.03.2016 TARİH VE İSKAN RUHSATLI KAT MÜLKİYETLİDİR.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ ŞERHLİ MEVCUTTUR İPOTEK DOSYASINDAN SATIŞ YAPILACAKTIR
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ADALET SARAYIB BLK Z18Z19İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY /KONYA
--------------------------------------------------------------------------------

3. NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, Alokova mahallesi23019 Ada, 4 Parsel, ZEMİN KAT 1. BAĞMISIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR. taşınmaz Loras Mahallesinde 2 kat imarlı benzer müstakil bahçeli evlerinbulunduğu alanda, 4 daireden oluşan bodrum ve çatı dubleksli bahçe duvarı çekilmemiş arsa içinde bulundurmaktadır. Taşınmazdaki mevcut bina Loras Mah. 15346 Sokak Ayıklar Ap. No:6/1 de bulunankuzey cephesinden ana taşınmazın tretuvarıtaş parke ile kaplı, bina giriş kapısı ferforje demirdoğrama , binada katta 2daire bulunmaktadır. Binada ısı yalıtımı vardır.Bina içi girişi, merdiven evi ve koridorları duvar ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Merdivenleri giriş merdivenleri mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğramadır,No:1 kapı numaralı 1 bağımsız bölüm kiracı oturur daire resimleri alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz net kullanım alanı bodrum katta 60m², zemin katta 75m²,Net toplamalanı: 135,00 m²ve 160,00 m² brütkullanım alanına sahiptir. Apartmandaki dairelerin projeleri aynı ve simetrik 3 oda bodrum katta , 2 oda 1 salon, mutfak, lavabo wc, ile 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin antre hol ve oda duvarları saten alçı üzeri boya , tavanları saten alçı, lavabosu Hilton tipi , banyoda klozet, duşa kabin, mutfakta alt ve üst dolapları yapılı, tezgâh arası fayans kaplıdır. Antre, lavabo, wc, banyo ve balkon tabanları seramik kaplı, korkulukları alüminyum ,Banyo, lavabo, wc duvarları tam boy seramik kaplı,banyoda klozeti, duşa kabin, ayaklı lavabodur. Islak hacimler wc, banyo tavanı sıva üzeri boyatavanlıdır. Kapıları Amerikan panel kapı,yer döşemesi odalarda laminat kaplı, ıslak hacimler ve balkonlar seramik kaplı,pencereleri PVC, denizlikleri mermerdir.Daire soba ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Loras Mah. 15346 Sok Ayıklar Apt No: 6/1 Meram / Konya
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : İKİZ AYRIK 2 KAT MESKEN SAHASINA İSABET ETMEKTTEDİR. 09.08.2016 TARİH VE 14/25 SAYI İLE RUHSAT ALINMIŞTIR
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ HACİZ ŞERHLERİ MEVCUTTUR.İPOTEK DOSYASINDAN SATIŞ YAPILACAKTIR
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : ADALET SARAYI B BLK Z18 ZT 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA

--------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son
ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1042 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR