KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 3 +1 daire

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860590
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

DEĞİŞİM 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/5323 ESAS
Muhammen Bedeli
:
93,360 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. İCRA DAİRESİ
2010/5323 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 123 Ada, 121 Parsel, GÜLÜÇ/BEKYERİ Mahalle/Köy, ÇENGELBURNU Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Arsa yüzölçümü 1.258,72 m2 olan taşınmaz A/Blok birinci katta bulunmaktadır.Arzın üzerinde beş katlı kargir bina bulunmaktadır. Beş katlı bina Gülüç Belde Belediyesinden alınmış 26/12/2006 tarih ve 36 sayılı yapı ruhsatı ile inşa edilmiştir. Bu apartmanın çatısı yapılı, harici ve koruyucu boya ve banası yapılıdır. Apartmanın giriş kapısı demirden yapılıdır. Merdiven holü kalebodur ile kaplıdır. Apartman merdivenleri mermer kaplıdır. Merdiven korkuluğu kutu profilden yapılmıştır. Asansör kapıları takılı fakat asansör çalışmamaktadır. Doğalgaz bağlı değildir.Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden bedelsiz faydalanmaktadır. Daire ön ve arka ceplelerde açık alana bakmaktadır. 3+1 sistemlidir. Dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup pencere doğramaları ise pvc plastikten yapılıdır. Arzın topografik yapısı eğimli olup imar yolları zeminde açık olması ile ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Taşınmaz çevresinde özel şahıslara ait binalar, sağlık tesisi, okul, küçük -büyük alışveriş dükkanları bulunmaktadır. Takribi olarak şehir idari ve ticari merkezine 3,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. 110 m2 alanlıdır.
Adresi : Gülüç -Kdz.Ereğli
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 1/42
İmar Durumu : Beş kat imarlıdır.
Kıymeti : 93.360,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/5323 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR