KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire (çoklu satış)

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00866870
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / YENİ MAHALLE
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 14
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 23.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1982 Esas
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2018/1982 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Talas Mah., Kurtgözü Mevkii, 1513 Ada, 1 Parsel, 14. Kat, 53 Nolu Bağımsız Bölüm, 6/384 Arsa Paylı, Mesken Niteliğindeki taşınmazın tam hissesi ihale olunacaktır. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafı 14-15 katlı binalardan oluşmaktadır. Bölge olarak orta düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 14 normal kattan oluşmakta ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Yapıda her katta 4 daire olup toplam 56 mesken vardır. Yapı çatılı, iki adet çalışır durumda asansör mevcut ve dış cephesi mantolama üzeri silikon balı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 1-2 yıllıktır. Taşınmazın brüt alanı 135,00 m2 net alanı 102,00m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet-lavabo, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazın salon ile odaların zeminleri laminat parke, antre ile mutfak zeminleri granit seramik ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans, diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Banyolar ile tuvalet-lavabo tavanları pvc ile teras tavan, diğer odalar, salon, antre, mutfak tavanları özel tasarım alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Dış kapı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, balkon kapısı ile pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta ve güneydoğu cepheye bakmaktadır.
Adresi : Mevlana Mah., Vilayet Sk, No: 24/53 Talas / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve Mahkeme tedbir şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Gayret Sk. Ayhanlar Plaza Zemin Kat No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / Kayseri
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Talas Mah., Kurtgözü Mevkii, 1513 Ada, 1 Parsel, 14. Kat, 54 Nolu Bağımsız Bölüm, 6/384 Arsa Paylı, Mesken Niteliğindeki taşınmazın tam hissesi ihale olunacaktır. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafı 14-15 katlı binalardan oluşmaktadır. Bölge olarak orta düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 14 normal kattan oluşmakta ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Yapıda her katta 4 daire olup toplam 56 mesken vardır. Yapı çatılı, iki adet çalışır durumda asansör mevcut ve dış cephesi mantolama üzeri silikon balı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 1-2 yıllıktır. Taşınmazın brüt alanı 135,00 m2 net alanı 102,00m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet-lavabo, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazın salon ile odaların zeminleri laminat parke, antre ile mutfak zeminleri granit seramik ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans, diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Banyolar ile tuvalet-lavabo tavanları pvc ile teras tavan, diğer odalar, salon, antre, mutfak tavanları özel tasarım alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Dış kapı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, balkon kapısı ile pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Balkon camekân ile kapatılmış, banyoda duşakabin bulunmaktadır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta ve kuzeydoğu cepheye bakmaktadır.
Adresi : Mevlana Mah., Vilayet Sk, No: 24/54 Talas / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 172.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve Mahkeme tedbir şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Gayret Sk. Ayhanlar Plaza Zemin Kat No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / Kayseri
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Talas Mah., Kurtgözü Mevkii, 1513 Ada, 1 Parsel, 14. Kat, 56 Nolu Bağımsız Bölüm, 6/384 Arsa Paylı, Mesken Niteliğindeki taşınmazın tam hissesi ihale olunacaktır. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafı 14-15 katlı binalardan oluşmaktadır. Bölge olarak orta düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 14 normal kattan oluşmakta ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Yapıda her katta 4 daire olup toplam 56 mesken vardır. Yapı çatılı, iki adet çalışır durumda asansör mevcut ve dış cephesi mantolama üzeri silikon balı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 1-2 yıllıktır. Taşınmazın brüt alanı 135,00 m2 net alanı 102,00m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet-lavabo, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazın salon ile odaların zeminleri laminat parke, antre ile mutfak zeminleri granit seramik ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans, diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Banyolar ile tuvalet-lavabo tavanları pvc ile teras tavan, diğer odalar, salon, antre, mutfak tavanları özel tasarım alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Dış kapı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, balkon kapısı ile pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta ve güneybatı cepheye bakmaktadır.
Adresi : Mevlana Mah., Vilayet Sk, No: 24/56 Talas / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 177.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve Mahkeme tedbir şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Gayret Sk. Ayhanlar Plaza Zemin Kat No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR