BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire (çoklu satış)

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874036
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : İLUH MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1004 Talimat
Muhammen Bedeli
:
162420 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/1004 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 410 Ada, 3 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, zemin kat 2 Nolu Bağımsız Bölümlü mesken vasfında taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu yapı her kati iki daire olup bodrum, zemin ve üç normal katlı betonarme karkas tarzda inşa edilen yapıdır. dağalgaz tesisatladır. 3 cephesi de açık, üç oda , bir salon , mutfak, banyo, tuvalet olarak inşa edilmekle birlikte daireye tadilat yapılarak ahşap doğrama imalathanesine çevrilmiştir. dairenin bir bölümü yazıhane, diğer bölümü mutfak tuvalet ve lavaboya dönüştürülmüş olup dairenin diğer kısmında ahşap doğrama malzemesi vardır. iç mekan zemin döşeme kaplamaları seramik, duvarları plastik ve tavanı asma tavandır.mutfak olarak kullanılan kısım zemin ve duvarları seramik, tavanı asma vitrifiye elemanları ve armatörleri takılıdır. işyerine çevrilmiş dairenin bina girişindeki çelik kapısı kullanılmakta birlikte işyerine ön cephesindeki darabalı açık kısımdan girilmektedir.Binanan dış cehpesi yalatım malzemesi üzerine dış cehpa sıvalı ile kaplıdır.Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : iluh köyü pınarbaşı mah. Arı apartmanı /BATMAN
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 110/923
İmar Durumu : A-4 kat olup taban alanı %40 tır.
Kıymeti : 162.420,28 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 10945 Nolu parsel üzerinde bulunan duvar bu parsele 8.47 m2 lik , 10949 nolu parsel üzerinde bulunan duvar bu parsele 9,69 m2 lik, 10950 nolu parsel üzerinde bulunan duvar bu parsele 11,33 m2 lik tecavüzlüdür
1. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN - null null / null
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 172 Ada, 8 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, ikinci kat 6 Nolu Bağımsız Bölümlü mesken vasfında taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu bina üç bloklu olap vip sitesinin C blok 2. normal katının 6 nolu bağımsız bölümlü dairesidir.vip sitesinin her katı iki daire olup bodrum, zemin , ve altı normal katlı betonarme karkas tarzda inşa edilep yapı asansörlü, dağalgaz tesisatlıdır.Dairenin3 cephesi de açık, üç oda , bir salon , mutfak, banyo,ebebeyn banyosu, tuvalet ve 3 adet balkonu bulunmaktadır. Dairenin iç mekanları zemin döşeme kaplamaları seramik duvarları ve tavanı plastik boyalı olup mekanların tavan kartonpiyerleri yapılı bulunmaktadır.Islak mekan hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplı , banyo tuvalet ve mutfakta bulunan vitrifiye elemanları ve armatörleri takılıdır.Mutfak tezgahı granit mermer tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Dairenin dış kapısı çelik iç kapıları ahşap doğramadan ve pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir. Binanın dış cephesi yalıtım malzemesi üzerine dış cehpe sıvası ile silikon esaslı boyalı olup bina giriş kapısı demir doğramadır .Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Batman merkez iluh köyü, kültür mah.Batman
Yüzölçümü : 210 m2
Arsa Payı : 7600/407953
İmar Durumu : E=2.25 Hmax =21.50 TAKS max =0,33
Kıymeti : 260.421,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve sınırlı aynı hak edinemezler
1. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1004 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR