KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire (Çoklu satış)

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873984
Şehir : Kahramanmaraş
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1367 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
172093 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2.kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/1367 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 1965 Ada, 8 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, ZeminTipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz nitelik KONUT olup, dosyamızda mevcut bilirkişiraporuna göre; hissesi tamdır.Bodrum+Zemin+ 3 Normal kattan oluşan 5 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır.Asansörlüdür.Kombilisistem doğalgazlıdır.Mutfakta doğal gaz vardır.Borçluya ait meskenin cephesi Doğu+Güney+Batı olup İnşaat ruhsatına göreOturum alanı 116m2dir.Her Katta 2 Daire Vardır.3+1 daire tipidir.Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+ 2 çocuk yatak odası bulunmaktadır.Mutfak açılan 1 adet hole açılan 1 adet olmak üzere toplam 2 adet balkon vardır.Yer döşemesi ıslak hacimler seramik diğer mekanlar laminant parkedir.Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur.Giriş kapısı Çelik kapıdır.İç kapılar ahşap pencereler pvcdir. Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır,banyo wcde lavabo vardır.banyo+wc taban döşemesi seramiktir.Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı Ruhsatı 2015 yılında alınmış,yapım süresi göz önüne alındığında 1Yıllıktır. Çevre Duvarı bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır.
Adresi : Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Dumlupınar (Mevlana)Mah Ahmet Uncu Caddesi No 39 da bulunan GÖDEOĞLU APARTMANI 5. Kat 12 nolu bağımsız meskendir.
Yüzölçümü : 645,20 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : imar planı içerisinde olup E=1.50 Max 4 katlı Konutkullanım alanındadır
Kıymeti : 172.093,76 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2.kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 7583 Ada, 1 Parsel, KARAMANLI Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm, Zemin Tipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz nitelik KONUT olup, dosyamızda mevcut bilirkişiraporuna göre;Hissesi tamdır.Bodrum+Zemin+ 5 Normal kattan oluşan7 Katlı binadır.Cinsi Betonarme karkastır.Asansörlüdür.Isınma sitemi merkezi sistem doğal gazlıdır.Mutfakta doğalgaz vardır.Borçluya ait meskenin cephesi Doğu+Güney+Batı olup,İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 109m2dir.Her Katta 2DaireVardır. 3+1daire tipidir.Giriştehol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+ 2 çocuk yatak odası bulunmaktadır.Mutfak, oturma odası açılan 1 adet hole açılan1 adet olmak üzere toplam 2adet balkon vardırYerdöşemesi seramiktir.Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur.Girişkapısı Çelikkapıdır,İçkapılar ahşap,pencereler pvcdir.Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc,duş duvarları fayans kaplamadır.banyo wcde lavabo vardır.Girişte vestiyer,mutfakta tezgâhvedolap yatakodalarında dolaplar vardır.Yapı Ruhsatı 2010yılında alınmış,yapım süresi göz önüne alındığında6Yıllıktır.ÇevreDuvarı bahçe düzenlenmesi açıkoto parkı vardır.
Adresi :Kahramanmaraşİli,Onikişubatilçesi,Karamanlı(Haydarbey)Mah 32018.Sokak No 6da bulunanSEZİMSİTESİ A BLOK5. Kat,12nolubağımsız meskendir.
Yüzölçümü : 1.700,12 m2
Arsa Payı : 32876112/816057600
İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup E=1.50 Max 10 katlı Konutkullanım alanındadır
Kıymeti : 163.256,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK. 127. Maddesigereğince ilanın bir sureti ilgililere ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı olduğu bilinen ilgililerin tapuda kayıtlı adreslerine, varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres ve kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz. Gazete de elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. İş bu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlarailanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1367 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR