ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00809021
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE İPEKYOL 23.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12604 Esas
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEM İÇİNDE - Merkez / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
1. İCRA DAİRESİ
2017/12604 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 4552 Ada, 10 Parsel, SÜLEYMANİYE
Mahallesi, 8 Nolu Bağımsız Bölüm daire nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina 357,11 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 3 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Arsa vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; 2 bodrum + zemin+ 2 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup toplamda 5 katlı olan binada 9 adet b.b bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe kaplamadır. Girişi 1. bodrum katından kuzey cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Satışa konu taşınmaz 1. bodrum kat ( 8 ) bağımsız bölüm nolu meskendir. Bina girişine göre sol taraf ( kuzey ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 90 m2 net 78 m2 dir. Taşınmaz mimari projesine antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, Wc / lv hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler seramik kaplama, duvarlar alçı sıvada olduğu görülmüştür. Islak hacim ve mutfak hacminin duvarları ise fayans kaplamadır. Meskenin iç kapılar pres panel kapı, pencereler pvc doğramadır. Mesken içerisinde mutfak dolabı bulunmamaktadır. Taşınmaza kısmi tadilat yapıldığı görülmüştür. Detaylı bilgi dosyasındadır.
İmar Durumu :Dosyasındadır
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ( KALEM İÇİNDE ) Merkez / ŞANLIURFA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 4925 Ada, 33 Parsel, SÜLEYMANİYE
Mahallesi, A Blok 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B olmak üzere iki adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok parselin batı köşesinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina 740 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 3 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Arsa vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; 3 bodrum + zemin+ 2 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup toplamda 6 katlı olan binada 12 adet b.b bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe kaplamadır. Girişi 1. bodrum katından kuzey cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Satışa konu taşınmaz 2. bodrum kat ( 9 ) bağımsız bölüm nolu meskendir. Bina girişine göre sağ taraf ( güney - kuzey ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 95 m2 net 82 m2 dir. Taşınmaz mimari projesine antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, Wc / lv, balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Detaylı bilgi dosyasındadır.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ( KALEM İÇİNDE ) Merkez / ŞANLIURFA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 4925 Ada, 33 Parsel, SÜLEYMANİYE
Mahallesi, A blok 12 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B olmak üzere iki adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok parselin batı köşesinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina 740 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 3 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Arsa vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; 3 bodrum + zemin+ 2 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup toplamda 6 katlı olan binada 12 adet b.b bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe kaplamadır. Girişi 1. bodrum katından kuzey cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Satışa konu taşınmaz 3. bodrum kat ( 12 ) bağımsız bölüm nolu meskendir. Bina girişine göre sol taraf ( güney - kuzey ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 95 m2 net 82 m2 dir. Taşınmaz mimari projesine antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, Wc / lv, 1 teras hacimlerinden oluşmaktadır.Detaylı bilgi dosyasındadır.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 55.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ( KALEM İÇİNDE ) Merkez / ŞANLIURFA
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 4925 Ada, 33 Parsel, SÜLEYMANİYE
Mahallesi, B blok 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B olmak üzere iki adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu B Blok parselin Doğu köşesinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina 740 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 3 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Arsa vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; 4 bodrum + zemin+ 2 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup toplamda 7 katlı olan binada 13 adet b.b bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe kaplamadır. Girişi 1. bodrum katından kuzey cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Satışa konu taşınmaz B Blok 1. bodrum kat ( 8 ) bağımsız bölüm nolu meskendir. Bina girişine göre sol taraf ( güney - kuzey ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 95 m2 net 82 m2 dir. Taşınmaz mimari projesine antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, Wc / lv, 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Detaylı bilgi dosyasındadır.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ( KALEM İÇİNDE ) Merkez / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, Gazetede ilanının tebliğ edilemeyen alakadar olması durumunda tebliğ yerine kaim sayılmasına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12604 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR