KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00785732
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : AKİFPAŞA MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 17.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/392 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
24.07.2018 14:45
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK ZEMİN KAT Z18 / SZ 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/392 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Akifpaşa mahallesi5687 Ada, 569 Parsel, 7 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmaz mevcut bina cepheden yapılaşmabitişik nizam yapı olup Akif Paşa mahallesi ŞenyuvaSokak Alagöz Ap. No:3 da bulunan 4 katlı yapı içinde A Blok 3. Katta her katta 2 daire bulunan 8 daireli bina içinde yer almaktadır. Ana taşınmaz Şenyuva Sokak ve Bazice Sokak cepheli 46 mesken ve 4 dükkan içinde yer almakta, arka bahçesi boş ve bakımsız durumdadır. Yan bahçe giriş kapısı demir doğrama, komşu ile ara duvarı yoktur. Bina Güney Kuzey Batı cepheli köşe dairedir.Bina giriş kapısı demir doğrama, giriş merdiveni ve basamakları mozaik kaplama, giriş duvarları sıva üzeri boyalı, iç merdiven basamakları mozaik kaplamadır. Bina cephesi hazır sıva üzeri boyalı olup, binada ısı yalıtımı yoktur.Binada asansör yoktur. Taşınmaz 3/7 kapı numaralı 7 bağımsız bölümde İzzet Çay oturmaktadır. Daire resimleri alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz 92 m² net ve 105 m² brüt kullanım alanına sahiptir. Daire her katta 2 daireli 3 oda 1 salon 2 balkondan ve oluşmaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapı,antrede tam boy vestiyeri, holde ayaklı lavabosu, banyoda ayaklı lavabosu, mutfakta alt ve üst dolapları ile tezgâh suni mermer, duvarları sıva üzeri boya kaplıdır. Antre, laminat kaplı, Balkon tabanları mozaik kaplı ve korkulukları demir doğramadır. Banyo wc duvarları yarım boy seramik kaplı, banyo tabanı mozaik kaplı, wc ve banyo kapısı pvc, banyo sobası,tavanı sıva üzeri boyalı tavandır. Daire içi duvarları saten alçı üzeri boya, tavanlar kartonpiyer ve saten alçı üzeri plastik boyalı bulunmaktadır. Pencereleri çift ısıcam PVC doğramadır, balkon ve pencere denizlikleri mozaik dökmedir. Doğalgaz kapıda aboneliği yok. Taşınmaz Soba ile ısıtılmaktadır. Bina 33 yıllık bir yapı olup kat mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Akifpaşa Mah. Şenyuva Sok Alagöz Apt A Blk No: 3/7 Karatay KonyaMerkez / KONYA
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 4/188
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1987/82/177 SAYI İLE RUHSAT ALINMIŞTIR
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi mevcuttur. ipotek dosyasından satış yapılacaktır
1. Satış Günü : 18/06/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 24/07/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK ZEMİN KAT Z18 / SZ 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA --------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Akifpaşa mahallesi5687 Ada, 569 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazdaki mevcut bina cepheden yapılaşmabitişik nizam yapı olup Akif Paşa mahallesi ŞenyuvaSokak Alagöz Ap. No:3 da bulunan 4 katlı yapı içinde A Blok 2. Katta her katta 2 daire bulunan 8 daireli bina içinde yer almaktadır. Ana taşınmaz Şenyuva Sokak ve Bazice Sokak cepheli 46 mesken ve 4 dükkan içinde yer almakta, arka bahçesi boş ve bakımsız durumdadır. Yan bahçe giriş kapısı demir doğrama , komşu ile ara duvarı yoktur. Bina Güney Kuzey Batı cepheli köşe dairedir. Bina giriş kapısı demir doğrama, giriş merdiveni ve basamakları mozaikkaplama, giriş duvarları sıva üzeri boyalı, iç merdiven basamakları mozaik kaplamadır. Bina cephesi hazır sıva üzeri boyalı olup, binada ısı yalıtımı yoktur.Binada asansör yoktur.Daire resimleri alınıp inceleme yapılmıştır. Taşınmaz 92 m² net ve 105 m² brüt kullanım alanına sahiptir. Daire her katta 2 daireli 3 oda 1 salon 2 balkondan ve oluşmaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik kapı,iç kapılr Amerikan panel kapı,antrede tam boy vestiyeri, holdeayaklı lavabosu, banyoda ayaklı lavabosu, mutfakta alt ve üst dolapları ile tezgâh suni mermer, duvarları sıva üzeri boya kaplıdır. Antre, laminat kaplı, Balkon tabanları mozaik kaplı ve korkulukları demir doğramadır. Banyo wc duvarları yarım boy seramik kaplı, banyo tabanı mozaik kaplı, wc vebanyo kapısı pvc, banyo sobası,tavanı sıva üzeri boyalı tavandır. Daire içi duvarları saten alçı üzeri boya , tavanlar kartonpiyer ve saten alçı üzeri plastik boyalı bulunmaktadır. Pencereleri çift ısıcam PVC doğramadır, balkon ve pencere denizlikleri mozaik dökmedir. Dairede klima vardır. Doğalgaz kapıda aboneliği yok. Taşınmaz Soba ile ısıtılmaktadır. Bina 33 yıllık bir yapı olup kat mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Akifpaşa Mah. Şenyuva Sok Alagöz Apt A Blk No: 3/5 KaratayKONYA
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 4/188
İmar Durumu : 1987-82/177 sayı ile inşaat ruhsatı alınmıştır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :İpotek şerhi mevcuttur. ipotek dosysanıdna satış yapılacaktır
1. Satış Günü : 18/06/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18 / Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA - ---------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/392 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR