KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891367
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6533 Esas
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2018/6533 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Kanlıyurt Mahallesi 2798 Ada, 6 Parsel, 7.kat 20 nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz şehrin kuzeybatı bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 4.750 m.uzaklıktadır. Alışveriş merkezleri,cami, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumdadır. Kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumdadır. Ana yapı betonarme karkas olup bodrum zemin 11 normal kattan oluşmaktadır. Binanın etrafı beton duvarları ile çevrili olup yapının güney cephesinde otoparkbatı cephesinde ise kamelya ve peysaj alanı yer almaktadır. Giriş hol zemini seramik duvarları mermer kaplamadır. Yapının her katında 3 daire toplam 33 mesken vardır. Yapı çatılı çift asansörlü dış cephesi montolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 13-15 yıllıktır. Satış konusu daire 7. katta olup bürüt alanı 150m. netalanı 108m. alanlıolarak inşa edilmiştir. Satış konusu taşınmaz 3 oda salon mutfak antre banyo tuvalet lavabo ve 3 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazda salon ve odaların zemini laminant parke geri kalan antre ile mutfak ve ıslak hacimli yerler seramik kaplamadır. Tuvalet vebanyo duvarları, tavana fayans diğer duvarları ise sıva üzeri iç cephe boyası ile boyalıdır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik iç kapılar ahşap pres ve pencereler ise ısı camlı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup üstünde ve altında laminant dolaplar mevcuttur. Mutfak üst dolabı ile tezgah arasındaki duvarcam seramik kaplıdır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz güneydoğu cephelidir.
Adresi : Esentepe Mahallesi Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı Esenyel ApartmanıNo:141/20 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 2.515,62 m2
Arsa Payı : 1/33
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 4 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İcra ve İflas Kanunu’nun 112. maddesine göre, tayin edilen satış gününün resmi tatile rastlaması hâlinde, aynı Kanunun 19 ve 126. maddeleri uyarınca resmi tatil gününü takip eden ilk iş gününde satış işlemi yapılır.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6533 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126,127) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(*) Gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR