KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889128
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : GESİ BAĞPINAR MAH. / GESİ
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11618 Esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2017/11618 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Gesi Mah. 145 Ada, 3 Parsel, B Blok, 7. Kat, 26 Nolu Bağımsız bölümde bulunan, 1/72 Arsa Paylı, Mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi ihale olunacaktır. Satış konusu taşınmaz, yaklaşık 50m güneyde Gün Sazak Caddesi, yaklaşık 100m doğuda Dündar Taşer Caddesi, yaklaşık 300m batısında İldem Park Alışveriş Merkezi ve yaklaşık 500m güneydoğuda Bülent Altop İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup Cumhuriyet (şehir) Meydanına yaklaşık 12,50 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezinin içinde kalmaktadır. Yapı etrafı kendine benzer yüksek katlı binalardan oluşmaktadır. Bölge olarak orta gelirli insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde iki adet yapı bulunmakta olup taşınmazın bulunduğu yapı kuzeybatı cephede yer almaktadır. Yapı bodrum, zemin ve 8 normal kattan ve betonarme karkas binadan oluşmaktadır. Yapı her katta 4 daire toplam 36 mesken vardır. Yapıda çatılı ve dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı ise yaklaşık 11-12 yıllıktır. İhale konusu taşınmaz tapu kaydında 7. katta gözükmesine rağmen keşif yerinde 6. katta bulunmaktadır. Bunun sebebi ise dairelerin zemin kattan başlamasıdır. Brüt alanı 130,00 m2 net alanı 98,00m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre, ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke, mutfak, antre ile ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet-lavabo ve banyoların duvarları fayans kaplama olup diğer odalar, salon, antre ve mutfak duvarları sıva üzeri boyadır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap press, pencereler ile balkon kapıları pvc’dir.Mutfak tezgâhı çimstone olup altında ve üstünde laminat dolaplar vardır. Tezgâh ile üst dolap arası seramik kaplamadır. Taşınmazda kullanılan malzeme 2. sınıftır. Taşınmaz doğalgazlı kombi sistemi ile ısıtılmakta cephesi ise güneybatıdır.

Adresi : Gesi Fatih Mahallesi, Barış 1. Sokak, Kurtuluş Apartmanı, No: 3/26Melikgazi / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.

1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Gayret Sk. Ayhanlar Plaza Zemin Kat No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / Kayseri

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11618 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR