KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00886243
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : HAYDAR BEY MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2679 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
216347 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş adliyesi 2. kat ihale salonu onikişubat kahramanmaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/2679 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 5670 Ada, 4 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesiPınarbaşıMah (Haydarbeymah ) Mah32154. Sokak No: 15 de bulunan TOPKAPI SARAYI KONUTLARI D BLOK 3. KAT 13 Nolu Meskendir.TOPKAPI SARAYI KONUTLARI D BLOKBodrum +Zemin+7 Normal kattan oluşan 9 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansörlüdür. Isınma sitemi merkezi sistem doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır Borçluya ait meskenin cephesi Kuzey+Güney+Batıolup İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 133 m2 dir Her Katta 2 Daire Vardır. 3+1 daire tipidir. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+ 1 çocuk yatak odasıbulunmaktadır.Mutfak, oturma odası açılan 1 adet hole odasına açılan 1 adet olmak üzere toplam 2 adet balkon vardır Yer döşemesi ıslak hacimler (banyo,wc,mutfak) seramik diğer odalar ahşap parkedir. Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Çelik kapı dır İç kapılar ahşap pencereler p.v c dir Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo wc de Hilton lavabo vardır. banyo+wctaban ve duvar döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı Kullanma İzni 2015 yılında alınmış olup 3 YıllıktırÇevre Duvarıbahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır.Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. hisse pay/payda:1/1
Adresi : Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesiPınarbaşıMah (Haydarbeymah ) Mah32154. Sokak No: 15 de bulunan TOPKAPI SARAYI KONUTLARI D BLOK 3. KAT 13 Nolu Mesken
Yüzölçümü : 6.294,74 m2
Arsa Payı : 120/8720
İmar Durumu : imar planı içerisinde olup E; 1,50 Max 10 katlı KONUT yapılaşma şartındadır.
Kıymeti : 216.347,74 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.(tapu kaydında taşınmaz üzerinde yönetim planı:05/06/2015 beyanı bulunmaktadır.)
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK. 127. Maddesigereğince ilanın bir sureti ilgililere ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı olduğu bilinen ilgililerin tapuda kayıtlı adreslerine, varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres ve kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz. Gazete de elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. İş bu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlarailanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2679 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR