ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876159
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2211 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu-Etimesgut/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2211 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4010 Ada, 6 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, 3. KAT 14 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi: Ankara İli, Sincan İlçesi Pınarbaşı Mah. Oytun sokak 28 kapı nolu Güleryüz Apartmanı 3. Kat 14 Nolu mesken ve 14 nolu kömürlük eklentisi mevcut şeklindedir. Ana bina betonarme yapı tarzında ayrık nizamlı ve 1 bodrum zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire vardır. binada toplam 14 adet mesken bulunmaktadır. Bina cepheleri ısı yalıtım esaslı olup, sıva üzeri boyalıdır. Binanın ana giriş kapısı alüminyum doğrama kapıdır. binanın giriş zemini merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplıdır. Merdiven yan duvarları 1,20 metre yüksekliğe kadar mozaik kaplı duvarların kalan kısmı sıva üzeri boya yapılıdır. Binaya ait dosya içeriğinde 07.01.2010 tarih 17 belge nolu Yapı Kullanma İzin Belgesi mevcuttur. Bölgede elektirik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Bölgede çarşı pazar alışveriş merkezleri okul hastane semt pazarı toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup bölge genel hatlarıyla meskenlerin bolca bulunduğu bir alanda yer almaktadır. Bölgede gayrimenkul piyasası orta seviyelerde olup alım satım hareketliliği de orta seviyelerde devam etmektedir. Meskende fiili durum itibariyle 3 oda salon antre koridor mutfak banyo wc ve 2 adet balkon vardır. Bir oda salona açılmaktadır. Salonun antrenin ve odalarnı zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon antre ve odaların duvarları alçı sıva üzeri boya yapılıdır. Salon ve odanın tavanı dekoratif köpük kaplı diğer tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Duvar tavan birleşimlerinde kartonpiyer vardır. Islak hacimlerden mutfak banyo ve tuvalet duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Tezgah alnı seramik kaplıdır. Hermetik tip kombi vardır. Banyo seramik ayaklı lavabo ve batarya takımı vardır. WC'de küçük lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel kapıdır. Pencereleri PVC doğrama ve ısı cam esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı ; meskenin kapalı bürüt alanı 82,18 m² açık bürüt alanı 16,44 m² toplam bürüt alanı 98,62 m² dir. Yaklaşık olarak net kullanım alanı balkonlar hariç 72,00 m² dir. Kömürlük eklentisi mevcut olup alanı 4,35 m² dir. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Adresi : Ankara İli, Sincan İlçesi Pınarbaşı Mah. Oytun sokak 28 kapı nolu Güleryüz Apartmanı 3. Kat No: 14
Yüzölçümü : 785,00 m2
Arsa Payı : 54/785
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Aile Konutu şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu-Etimesgut/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2211 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR