ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875751
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : İNCİRLİ MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 15:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2018/74 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi,İncirli Mahallesi 30995 Ada, 6 Perseli teşkil edin 1.327,00 m2 yüzölçümlü kargir apartman vasıflı ana taşınmaz üzerinde inşa edilen yapıda 102/1327 arsa paylı A Blok, zemin kat 2 nolu meskenin ve eklentisi 2 nolu kömürlüğün tam payının borçlu adına kayıtlı olduğu bildirilmiştir.Taşınmazın imar durumu bitişik nizam,bodrum hariç 3 kat yapı müsaadeli ve konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.Bina bir yandan bitişik nizamlı olup,sol kolda kalan bina A Blok ve sağ kolda kalan bina B Blok olarak adlandırılmıştır.Bina 19.Mayıs caddesi ile 118 sokak kesişmesinde kalmaktadır.Girişler 118 sokak üzerinden sağlanmaktadır.Ana bina betonarme karkas yapı tarzında ve bitişik nizamlı, 1 bodrum,zemin ve 2 normal katlı olup normal katlarında 2 daire mevcuttur.Son katlar çatı aralıdır.Dış cephe ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri sıva+akrilik boya kaplıdır.Yüksek girişli binadır.Binanın giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Binanın giriş dış zemini ve iç sahanlığı mermer kaplıdır.Meskende fili durum itibariyle 3 oda,salon,antre,koridor,mutfak,banyo,wc ve 2 adet balkon vardır.Salonun ve 2 odanın zemini ahşap kaplıdır.Bir odanın zemini ise ahşap rabıta kaplıdır.Islak zeminleri antre,mutfak,banyo ve wc zemini seramik kaplıdır.Mutfakta mermer tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde suntalam kapak ve suntalam gövde esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur.Mesken kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir.Meskenin balkonları hariç kullanım alanı 90,00 m2 dir.Balkonların toplam alanı 7,50 m2 dir.Mesken 2 cepheli ve güneş görür şekildedir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Ankara İli,Keçiören ilçesi,İncirli Mahallesi,118.Sokak, A Blok 2 Kapo nolu Başkent Apartmanı,zemin kat 2 nolu mesken.
İmar Durumu : Kayıtlardaki gibidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrasının ş maddesi uyarınca Muaftır.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri var ise o adreslerine tebliğ olunur.Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya Elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR