ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00870383
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : AHİ EVRAN MAH. / AHİEVRAN
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 30.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3625 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/3625 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 631 Ada, 10 Parsel, Ahi Evran Mahalle, C Blok 3. kat 16Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Site Ayaş Bulvarının 650 mt Güneyinde Ayaş Caddesine 100 m. mesafede Gimsa 'ya 600 m.mesafede bulunmaktadır. Bloklar Betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Blok bodrum kat zemin kat 3 normal kattan oluşmaktadır. Blok normal katlarda 4'er adet mesken olmak üzere 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Blok; giriş kapısı demir doğramadır. Blok giriş iç zeminler mermer döşeli yan duvarlar 1.20 m. mermer üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıklar mermer döşelidir. Site peyzaj düzeni yapılamamış bloklar yıpranmış ve bakımsız durumdadır. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Daire; 3 oda salon antre -koridor mutfak banyo Wc ve 2 balkon hacimlerden oluşmaktadır. Antre ve koridor zeminler seramik döşeli duvarlar plastik boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları boyalıdır. Mutfakta zemin seramik kaplı duvarlar boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgah, tezgah alt üst laminat mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup banyoda ayaklı lalvabo, duşa kabin ve klozet mevcuttur. WC zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo ve hela taşı mevcuttur. Dairede mutfak ve oda çıkışlı 2 balkon bulunmakta olup, oda çıkışlı balkon cam kapatmalıdır. Mesken iç kapılar ahşap kapı olup, pencere doğramaları PVC doğramadır. Meskende doğalgaz yakıtlı kombili ısınma mevcuttur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde 'Bağımsız Bölüm Net Alanı' başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 96 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 11 m² alanlı 2 adet balkon kullanımı vardır.
Adresi : Ankara/Sincan Ahi Evran Mh.Düzova Sk.No:13/CBlok 16 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 5.469,00 m2
Arsa Payı : 60/5469
İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3625 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR