ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875351
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5157 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/5157 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 489 Ada, 1 Parsel, YENİKENT MARAŞAL ÇAKMAK Mahalle, B BLOK 2. KAT, 7 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Fevzi Çakmak Mah. Kanarya Sokak no:5B /7 Sincan/Ankara şeklindedir. Ana taşınmaz 1176m2 arsa üzerinde site şeklinde 2 blok olarak inşa edilmiştir.Her blok 5 katlı ve sitede toplam 24 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Çevresi kısmen duvar ile çevrili bahçe zemini kilit taşı kaplıdır. Site girişinde güvenlik bulunmamaktadır. Bağımsız Bölümün bulunduğu bina 3B yapı sınıfında,1 bodrum+zemin+3 normal kat,toplam 5 kat, 9 bağımsız bölüm olarak inşa edilmiştir. 1.borum katında kapalı otopark, su deposu, 1 mesken, zemin katından 3. normal katına kadar her katta 2 mesken bulunmaktadır. Bina girişi zemin katından,kuzeybatı yönünden sağlanmaktadır.Bahçesi kilit taşı zemin,çevresi kısmen duvar ile çevrilidir.Bina ana girişi kapısı demir çerçeveli ve camlı olup,bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası görünümlüdür.Giriş holü zemini mermer,duvaları 1.20m yüksekliğinde fayans,üst kısmı plastik boya,tavanı alçı üzeri plastik boya dekorludur.Merdiven korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır. Binada açık otopark, kapalı otopark, sesli diafon sistemi, bulunmaktadır. Mesken nitelikli 7 nolu bağımsız bölüm,ana taşınmazda 2 katta,bina girişine göre sol ön konum da yer almaktadır. Kuzey,Doğu Ve Güney cephelidir.Yaklaşık 90m2 net kullanım alanlı(Brüt104,8m2),Antre,Salon,3 oda, Mutfak, banyo, wc, yüklük ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kasalı,ahşap kanatlı,iç mekan kapı kasa ve kanatları lake boyalı ahşap ve pencereleri PVC doğramadır. Antre zemini laminat,duvarları plastik boya tavanı alçı üzeri saten boyalıdır.Salon ve oda zeminleri laminat parke,duvarları plastik boya,tavanları kartonpiyer dekorludur.Mutfak zemini,laminat,duvarları plastik boya,tavanı kartonpiyer dekor kaplamadır.Mutfakta balon kapaklı dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır.Wc ve banyo zemini seramik duvarları fayans kaplamadır Banyo da tekneli duşakabin, klozet, dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik olup korkulukları alüminyum dekordur. Salon ve odalar tasarruflu ampul aydınlatmalıdır. Isıtma sitemi doğalgaz kombi sistemi olup,kombi ve petekleri takılıdır.

Yüzölçümü : 1.176,00 m2
Arsa Payı : 54/1176
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.

Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.

1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5157 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR