SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875265
Şehir : Çorum / Sungurlu
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

SUNGURLU''NUN SESİ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/429 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
93335 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
Sungurlu İlçe Özel İdaresi Mezat Salonu Sungurlu Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUNGURLU
İCRA DAİRESİ
2017/429 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Sungurlu İlçe, Gölbağları mahallesi Budaközü mevkii 360 Ada, 34 Parsel, 323,66 m² yüzölçümlü üç katlı karkas bina ve arsası cinsinden ana nitelikli taşınmaz ikinci kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken cinsinden bağımsız bölüm nitelikli ana taşınmaz bodrum+zemin+2 kattan oluşmaktadır. Bina betonarme tarzda inşa edilmiş olup asansör bulunmamaktadır. Dairenin plan itibariyle 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, tuvalet ve banyodan ibaret olup, duvarar alçı sıva üzeri plastik boya badanalıdır. Daire oda ve antre tabanları laminat, ıslak zeminler ise seramik kaplıdır. Taşınmazın penceleri pvc dir. daire takriben brüt 130,00 m² dir. dairede ısıtma sistemi doğalgazlı kombi kullanılmaktadır. Elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon, yol gibi her türlü hizmetlerden yararlanmaktadır. Çevresinde yapılaşma azdır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Gölbağları Mahallesi 360 Ada 34 Parsel 2. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Sungurlu / ÇORUM
Yüzölçümü : 323,66 m²
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var, Ayrık nizam 4 kat konut alanı
Kıymeti : 93.335,25 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 15:00 - 15:03 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 15:00 - 15:03 arası
Satış Yeri : Sungurlu İlçe Özel İdaresi Mezat Salonu Sungurlu Çorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR