ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874569
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12744 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/12744 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45822 Ada, 1 Parsel, ERYAMAN Mahalle, 1.BLOK 2. KAT, 5 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Adresi:Ankara İli, Etimesgut İlçesi Yavuz Selim Mahallesi 10. Cadde üzeri Utku Sitesi 12. Blok 2. kat 5 nolu mesken şeklindedir. Bina meskun mahal içerisinde olup etrafında yapılaşma tamamlanmıştır. Binanın yakınlarında okul, camii, alışveriş alanları, park alanları mevcuttur. Ayrıca belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır ve ulaşım araçları yakınında bulunan cadde üzerinden geçmektedir. Ankara ili Etimesgut ilçesi Yavuz Selim Mahallesi 10. cadde üzeri Utku Sitesi 12. Blok; zemin kat +4 normal kattan oluşur ve her katta 2 daire vardır. Binanın dış cephesi mantolama ısı yalıtım sistemi kaplı olup, giriş kapısı ferforje kapı, apartman giriş holü ve merdivenler mozaik kaplı olup üzeri silikonlu boya kaplı, merdivenler demir korkulukludur. Bina takribi 16 yıllıktır. İkinci Katta bulunan 5 nolu daire 98 m² net kullanım alanlı olup 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre, 6,4m² alanlı kömürlük ve 3 balkon olarak kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel ve penceler plastik doğramalıdır. Mutfak yapılı olup sunta dolap ve mermer tezgah yapılıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Islak hacimlerin duvar zemini seramik kaplı olup duş kabini klozet ve banyo dolabı mevcuttur. Daire bağımsız kombi kalorifer sistemi ile ısınmaktadır. Daire Kuzey-Doğu-Batı cephelidir. Salon ve odaların zemin kaplaması laminat parke döşenmiştir. Tavanlarda kartonpiyer yapılı, antre vestiyer vardır. Tapu Kayıtlarında Ek 5 Nolu Kömürlük eklentisi mevcut.
Yüzölçümü : 14.388,00 m2
Arsa Payı : 1/120
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12744 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR