AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

AKHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874519
Şehir : Manisa / Akhisar
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / AKHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKHİSAR 6 EYLÜL 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3751 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 10:20
Satış Yeri
:
Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKHİSAR İCRA DAİRESİ
2017/3751 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Akhisar İlçe, 2221 Ada, 6 Parsel, İNÖNÜ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kayıt bilgilerine göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, İnönü Mahallesi, 2221 Ada, 6 Parsel, 358,84 m², arsa ana nitelikli, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm, 3500/32928 arsa paylı, mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz olup, bilirkişi raporuna göre; Manisa ili, Akhisar ilçesi, İnönü Mahallesi, 235. Sok, No:25, daire 1 nolu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalettin ibarettir. Odalar ve salon zeminleri laminant, mutfak, balkon, banyo ve tuvalet zeminleri seramik kaplıdır. İç kapılar Amerikan, balkon kapısı ve pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Meskenin dış kapısı çelik kapı olup doğal gaz ile ısıtılmaktadır. Yaklaşık 5 yıllık yapıdır. Taşınmaz Akhisar Belediyesi İmar sınırları içinde olup, bitişik nizam 4 kata imarlıdır. Konut alanı içinde kalmaktadır. Akhisar Adalet Sarayına 200 mt yürüyüş mesafesindedir. Borçlunun hissesi tamdır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : Takibin konut finansmanı kredisine dayalı olması nedeniyle KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı şerhler.
1. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Akhisar Adliyesi Zemin Kat Kantin Önü Akhisar/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3751 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. 05/10/2018 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR