SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874404
Şehir : Çorum / Sungurlu
Semt-Mahalle : ŞEKERPINAR MAH. / SUNGURLU
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/323 ESAS
Muhammen Bedeli
:
181717 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Sungurlu İlçe Özel İdaresi Mezat Salonu Sungurlu Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SUNGURLU İCRA DAİRESİ

2017/323 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Sungurlu İlçe, Şekerpınar mahallesi 648 Ada, 33 Parsel, 515,18 m² yüzölçümlü karkas bina ve arkası cinsinden ana nitelikli taşınmaz altıncı kat 14 nolu bağımsız bölüm mesken cinsinden bağımsız bölüm nitelikli bina Samsun-Ankara karayoluna cephelidir. Dairenin plan itibariyle 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet ve 3 balkondan ibaret olduğu, salon ve 3 oda zemini laminat, diğer zeminler seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya badanalı, dairenin pencere ve balkon kapalır pvc dir. Daire takriben brüt 140,00 m² dir. Bina ortak alanları mermer kaplıdır. Binada ısıtma sistemi doğalgazlı bağımsız kombidir. Binada asansör vardır. Taşınmazın içerisinde bulunduğu betonarme karkas tarzdaki yapı bodrum + zemin + 6 kattan oluşmaktadır. Elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon vs her türlü hizmetlerden faydalanmaktadır. Çevresinde çok katlı yapılaşmalar vardır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Fatih Mahallesi Ankara Samsun Asfaltı Çaralan Apt N : 195 6 Kat N 14 Sungurlu / ÇORUM
Yüzölçümü : 515,18 m²
İmar Durumu : Var, Bitişik nizam 7 kat
Kıymeti : 181.717,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:00 - 14:03 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:00 - 14:03 arası
Satış Yeri : Sungurlu İlçe Özel İdaresi Mezat Salonu Sungurlu Çorum
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/323 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR