ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873695
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HUZUR MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5805 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2018/5805 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 25433 Ada, 11 Parsel, HUZUR Mahalle/Köy, ZEMİN- 3 NOLU BB Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli, Çankaya İlçesi, Huzur Mahallesi, 25433 ada, 11 numaralı parsel, 1.254,00 rn2 yüzölçümlü "Apartman Beton niteliğindeki ana taşınmazın, 67 / 1254 arsa paylı, zemin kat, (3) bağımsız bölüm numaralı meskenin dosya borçlusu adına kayıtlı olduğu görülmüştür.ANA GAYRİMENKULÜN HÂLİHAZIR DURUMU:(HUZUR MAHALLESİ 25433 ADA 11 PARSEL 1 NUMARALI ERTUĞRUL APARTMANI):Bina, 1156.Sokak ile 1112.Sokak kesişimindeki köşe parselde, 1 kapı numaralı Ertuğrul Apartmanı'dır.Bina, bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır.Binanın ön cephesi cam mozaik kaplı, diğer cepheleri sıva üzeri boyalıdır.Binaya giriş 1156.Sokak cephesinden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Binanın giriş kapısı camlı demir, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğrama kapıdır.
Bina giriş zemini ve duvarları 1,20 mt seviyede mermer kaplı, üstü sıva üzeri boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır.Ana gayrimenkulde toplam 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.ZEMİN KAT (3) BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI MESKEN:Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskende hâli hazırda Fatih GÜVEN ikamet etmektedir.Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı tavan kartonpiyerlidir.Salon ve odaların yer döşemesi ahşap parke kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı tavan kartonpiyerlidir.Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde profil kapaklı ahşap dolapları yapılıdır.Wc ile banyo zemin ve duvarları seramiktir. Wc'de helataşı ve lavabo; banyoda küvet, duş kabini, klozet ve lavabo mevcuttur.Balkonlar zemini seramik kaplıdır. Balkonlardan biri PVC ile kapatılmıştır.Pencereler demir korkuluklu ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapılar panel kapıdır.Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sağ ön ve yan (güney ve doğu) cephelidir.Meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 14,00 m2 balkon ve 101 m2 daire olmak üzere net 115,00 rn2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Huzur Mahallesi, 1156. Sokak 1 Numaralı Ertuğrul Apartmanı, Zemin Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.254 m2
Arsa Payı : 67/1254
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5805 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018
Taşınmazın satış ilanı İİK 127. Madde hükümlerine göre ' adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer' hükmü uyarınca ilan edilecektir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR