SAMSUN İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 3+1 daire

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872964
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / KUTLUKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20988 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135742 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/20988 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, 1014 Ada, 10 Parsel, Tekkeköy Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan binanın 2. Katındaki 7 no.lu bağımsız bölümünde bulunan Meskendir. Mimari projesine göre; mesken 120 m2 brüt, 108 m2 net kullanım alanına sahip olup, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, gece holü, antre, ebeveyn duş, ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmaz boş olup oturan bulunmamaktadır. 1 katta 4 daire bulunmaktadır. Binada doğalgaz bulunmakta olup, Taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmamaktadır. Islak hacim taban ve duvarları, giriş holü ve mutfak tabanı fayans kaplama olup diğer mahal tabanları laminat parke kaplıdır. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Pencere doğramaları plastik, iç kapıları Amerikan panel kapı daire giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplamadır. Taşınmazın bulunduğu binada asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Kıymet takdir tarihi itibariyle % 4 oranında yıpranma payı kesintisi yapılması uygun görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu binanın teknik özellikleri dikkate alındığında; 3. Sınıf B grubu yapı cinsinde olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazlar Samsun ili Tekkeköy ilçesi Tekkeköy Mahallesi 1014 ada 10 parsel üzerinde bulunmaktadır. Tapuda ana taşınmaz niteliği Arsa olup, bağımsız bölüm niteliği meskendir. Yüzölçümü 1.845,25 m2 dir. Tekkeköy Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanına ( Yükseklik en çok 15,50 m) isabet etmektedir. Parselin Göktürk Sokağa cephesi bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma tamamlanmamış olup, etrafında boş arsalar bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Devlet Demir Yolları Caddesine 200 metre, Samsun Bulvarına 650 metre, Samsun-Ordu Karayoluna 1,8 km, Tekkeköy İlkokuluna 400 metre, Hacı Ali Ekinci Bulvarına 750 metre mesafede yer almaktadır.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi 669. Cadde A Blok No:18 Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 108 m2
Arsa Payı : 491845
İmar Durumu : İnşaat tarzı /1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanına ( Yükseklik en çok 15,50 m) isabet etmektedir.
Kıymeti : 135.742,91 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım / Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20988 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR