PAZARCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

PAZARCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872822
Şehir : Kahramanmaraş / Pazarcık
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/322 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
151518 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Pazarcık adliyesi icra müdürlüğü kalemiönü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PAZARCIK İCRA DAİRESİ 2017/322 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Pazarcık İlçe, 145 Ada, 1 Parsel, İNCİRLİ Mahalle/Köy, c/9-bağ.bölüm no28 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş ili pazarcık ilçesi incirli mah. 145 ada 1 parselde kayıtlı c bok 28 nolu bağımsız bölüm 5574,36 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde bodrum+zemin + 10 normal kat ve terastan oluşur. Betornome bir bina olup taşınmazın bulunduğu apartman kaloriferli ve asansörlüdür. Yapılar 4 sınıf A grubu yapılar olup, belediyenin su, ekeltrik gibi altı yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Üzerinde bulunduğu taşınmaz imar planı içerisinde A-11 ayrık nizam konut alanı olarak geçmektedir. Kat irtfakı kurulmuş olup,bağımsız bölüm 3+1 3 oda 1 salon mutfak ve wc den oluşmaktadır. 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi İncirli Mah. 145 Ada 1 Parselde Kayıtlı C Bok 28 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 24/2400
İmar Durumu : İMARLI
Kıymeti : 151.518,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydıyla aynıdır.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : pazarcık adliyesi icra müdürlüğü kalemiönü - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Taşınmazın şerh-beyan irtifak hanesinde belirtilen bilgilerin ve ihale alıcısının buna ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı ile tebliğ yapamayan tüm ilgililere gazete satış ilanının tebliğ yerine kaim sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/322 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR