ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872798
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / ŞEREFLİKOÇHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Şereflikoçhisar Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu PTT üstü Şereflikoçhisar /ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/54 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe, 22 Ada, 28 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz fiilen antre, 3 oda, salon ,mutfak, WC, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre-hol zemini seramik kaplı olup duvarları alçı sıvalı ve boyalı tavanı kartonpiyerdir. Mutfak zemini seramik kaplı duvarları alçı sıvalı ve boyalı tavanı kartonpiyer, mermerit tezgah altındave üstünde ahşap dolaplıdır. WC ve banyoda zemin ve duvarları seramiktir. Wc hela taşı ve ayaklı lavabo, banyoda duş teknesi kabini, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur. Balkonları zemini seramiktir. Percereler PVC+ısıcamlı doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Merkezi sistem ısıtmaladır. 101,0M2 daire, 10,0m2 balkon dahil 111,02 kullanımlıdır.
Kıymeti: 150.000,00 TL KDV Oranı :KDV kanunun 17/4 madde ve fıkrasının ş bendi uyarınca kdvden muaftır.
Adresi: Ankara Cad N 13/B As Şeref Koçak Apartmanı 2. Kat 9 No:Şereflikoçhisar / ANKARA
Yüzölçümü : 2705,20m2
Arsa Payı : 100/2500
İmar Durumu: Ayrık Nizam 5 kat konut yapı müsaadeli alan içerisinde yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: Şereflikoçhisar Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu PTT üstü Şereflikoçhisar /ANKARA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR