KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00871842
Şehir : Karabük / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/162 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
193,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Adalet Sarayı Yemekhanesi - Karabük Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / KARABÜK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARABÜK
İCRA DAİRESİ
2018/162 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın 11/05/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : ''Taşınmazın adresi 5000 Evler Menekşe Durağı Ünal Apt. No:5 2.Kat Daire:6 KARABÜK (Tapuda; Beşbinevler Mahallesi 374 Ada 16 Parsel) Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı ve Belediye hizmetleri tam olarak sağlanmıştır. Minibüs ve otobüs ulaşımı bulunmaktadır. Yakın mesafelerinde ilköğretim ve lise binaları, Alışveriş marketleri, Sağlık merkezi, Camii, çocuk parkı, vb. sosyal imkanlar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas taşıyıcı sistemli olarak yapıldığı, Asansörün olmadığı, mantolama ve Çevre düzenlemesinin yapıldığı görülmüştür. Merdiven kaplamasının beton mozaik, duvarlarının yarı seviyeye kadar yağlı boya, üzerinin plastik boya olduğu, korkuluklarının demirden yapıldığı görülmüştür. Kuzey cephesinde yer almaktadır. Her katta 2 daire vardır. Odaların ve Salonun zemin kaplaması parke, duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalıdır. Kartonpiyer vardır. Son kat daire olduğundan ısınma yönünden dezavantajlıdır. Isıtma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili sistemdir. WC ve Banyo zemininin seramik, duvarlarının tavana kadar fayans olduğu, tavanının sıva ve boyalı olduğu görülmüştür. Mutfak zeminin parke, duvarlarının saten alçı üzerine boyalı, tezgahının granit olduğu, tezgah üstünün fayans kaplı, alt ve üst dolaplarının yeni yapılı olduğu görülmüştür. Dairenin giriş kapısının çelik ve iç kapıların ahşap olduğu, pencerelerinin beyaz PVC olduğu görülmüştür. Hali hazırda borçlu tarafından kullanıldığı görülmüştür.Kıymet takdirine esas 2. Kat 6 No’lu Bağımsız Bölüm numaralı mesken ve kömürlük eklentisinin, 3 Oda + Salon + Mutfak + WC + Banyo + Balkondur. Yaklaşık 110m2 kullanım alanı mevcuttur.'' Şeklinde bilirkişi raporu tanzim edilerek ibraz edilmiştir.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Merkez İlçe, 374 Ada, 16 Parsel, BEŞBİNEVLER Mahalle/Köy,2.Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm,

Adresi : 5000 Evler Menekse Durağı Ünal Apt. No: 5 2.Kat , Daire No: 6 Merkez/KARABÜK
Yüzölçümü : 110M2 (bilirkişi raporuna göre bağımsız bölümün Yaklaşık)
Arsa Payı : 1/7 (bağımsız bölümün tapu kaydındaki gibidir.)
İmar Durumu : Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Alanı

Kıymeti : 193.000,76 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Adalet Sarayı Yemekhanesi - Karabük Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / KARABÜK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/162 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR