BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862984
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5583 ESAS
Muhammen Bedeli
:
530,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
Ekinobamah. Londraasfaltı yanyolno:107çanakkale sok.aymerkez karşısı mezat salonu Büyükçekmece/istanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2017/5583 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T A P U K A Y D I :
İstanbul ili Beylikdüzü Tapu Sicil Müdürlüğünün 12.6.2018 tarihli yazısı ve eki tapu kaydında; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, 1634 ada, 14 parsel, 8094/593140 arsa paylı, ABlok, zemin kat, 8 no.lu mesken niteliğindeki bağımsız bölümün kaydı üzerinde belirtilen bir adet şerh bulunduğu görülmektedir.
3- İ M A R D U R U M U :
Dosyasında mevcut Beylikdüzü Belediye Başkanlığının 8.6.2018 tarihli imar durumu yazısına göre; Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 1634 ada 14 parsel sayılı taşınmazın 09.06.2011 tarihindeİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı ( Taks: 0.25, Ayrık Nizam 5 Kat), Yolu olarak planlandığı belirtilmektedir.
4- HUDUDU VE SAHASI :
Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
5- T A Ş I N M A Z I NH A L İ H A Z I R D U R U M U :
Adres olarak Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Sayaca Caddesi ile İMKB Lisesi arkasında yer alan Golden Park Evleri, No:20, A Blok, zemin kat D:8 adresinde yer almaktadır.
Keşif günü daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Beylikdüzü Belediyesinde onaylı projesi incelenmek suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; dairenin plan itibariyle; girişte hol, salon, mutfak, ebeveyn yatak odası, ebeveyn banyosu, ayrı iki yatak odası, banyo tuvalet ve balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Ancak proje üzerinde yapılan incelemede; oturma odası yazan mahallin çarpı konulmak suretiyle iptal edildiği, bu mahalli salonla ayıran duvar kısmına gelecek şekilde mühür basıldığı, mührün üzerinin onaylandığı görülmektedir. Bu alanın yerinde salona dahil edilerek kullanılıp kullanılmadığı bilinmemektedir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı mobilya kapı, giriş holü, koridor, mutfak, salon spotlu asma tavan, kartonpiyer, duvarlar saten boya,giriş holü, koridor, mutfak, ıslak alanlar seramik, salon ve oda zeminleri laminant parke, pencerelerin pvc olduğu belirtilmiştr. Dairede doğalgaz ve kombi kullanılmaktadır. Dairelerde iki adet klima tesisatı alt yapısının, girişte portmanto, koridor üzerinde gömme elbise dolabının mevcut olduğu belirtilmiştir. Katlarda çöp odası inşa edilmiştir. Ortak alanlar granit mermer döşeli, merdiven korkulukları kromajdır. Blok iki asansörlüdür. Birinci sınıf malzeme ve işçilik sarfıyla imal edilmiştir. Site içinde yer almakta olup, bakımlı ve düzenli bahçesi, parsel içersinde iki ayrı bloğa hizmet verecek şekilde katlı otoparkı ve yüzme havuzunun olduğu görülmektedir. Bir katta dört daire yer almakta olup, daire takriben brüt 142 m2 kullanım alanına sahip bulunmaktadır. Güvenlik kontrollüdür. Yakınında İMKB Endrüstri Meslek Lisesi, Ekol Center İş Merkezi bulunmaktadır.
Binada mantolama yapıldığı, cephelerinde giydirme cam imalatının bulunduğu, merdiven mahalli duvar ve tavan yüzeylerinin saten alçı üzeri boyalı olduğu tesbit edilmiştir. Parselin çevresi betonarme perde duvar ile çevrilidir. Parsel içersinde iki ayrı bloğa hizmet verecek şekilde katlı otopark, yüzme havuzunun olduğu görülmektedir. Bloklar ve çevre düzenlemesi ile modern bir yapıya sahiptir. Bölgenin prestijli sitelerinden birini teşkil etmektedir.
Yerleşime yeni açılan bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde halen devam etmekte olan önemli alışveriş merkezi ve rezidans türü yapılaşmalar bulunmaktadır. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla imkan dahilindedir. Alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olduğu gibi binanın bulunduğu alandan Migros, Perlavista, Kiler gibi alışveriş merkezlerinin araçları geçmektedir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Komşu parsellerini Pınar Kule, Jetpa gibi toplu konut alanları teşkil etmektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Pınarkule Toplu Konut alanı, Beykent ile irtibatlı ana bulvarı, kapalı otoparkları, düzenli ve bakımlı bahçe alanları ile günümüzde rağbet gören bir yerleşim alanıdır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Kıymeti : 530.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Ekinobamah. Londraasfaltı yanyolno:107çanakkale sok.aymerkez karşısı mezat salonu Büyükçekmece/istanbul
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5583 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR