İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862538
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / NAMIKKEMAL
Oda Sayısı : 3+1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/1928 ESAS
Muhammen Bedeli
:
272,995 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 10:40
Satış Yeri
:
İst. Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4 Kat Mezat Salonu Kartal / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2014/1928 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 433 Ada, 4 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Ümraniye İlçesi İstiklal Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Bolu Sokağı üzerinde kain 433 Ada 4 Parsel sayılı 213,67m² miktarlı arsa üzerinde kurulmuş olan 28 sokak kapı no'lu Ömür Apartmanı isimli ana taşınmazın 20/140 hissesidir. Ana bina 152m² alanda kurulmuş 2 bodrum + zemin + 3 normal + çatı kattan ibaret 7 katlı bir cephede bitişik nizam olan bina batonarme - karkas yapı tekniği ile yapılmış dış cephesi ısı izolasyonlu, sıvalı ve boyalıdır. Binaya yoldan Bolu sokağa cepheli 1. bodrum kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mermer basamaklı ve demir korkuluklu merdivenleri bulunmaktadır. Binanın her katında 2 daire çatı katında ise 1 daire bulunmaktadır. Binada elektrik, su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcut olup asansör bulunmamaktadır. 2. bodrum katta bulunan daireler ise bahçe katı daireleridir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen 13 nolu daire 11.12.2017 tarihinde keşif esnasında binanın teras katının 173m² alanlı olduğu ölçülmüş, çatı katında tek daire olarak bulunduğu, dairenin içi de gezilerek gerekli olan incelemeler yapılmıştır. Dairenin sağ ve sol iki tarafı teraslara açılmakta olup daire 3 oda 1 salon 1 balkonlu mutfak 1 duşa kabinli banyo 1 wc ve 2 terastan ibarettir. Odaların zeminleri ahşap parke giriş hol ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Dairenin duvarları boyalı giriş kapısı çelik kapı odalara açılan kapılar ise ahşap kapılardır. Pencereler PVC, camlar ısıcamdır. Daire içi tavanlar çatı dairesi olmasından dolayı eğimlidir. Keşif esnasında salonda tadilat işlemlerinin yapılmakta olduğu ve mutfak dolabı, zeminin yenilenmiş olduğu görülmüştür. Taşınmaz bulunduğu bölge itibariyle genellikle konut amaçlı kullanılan yapılar yoğun olduğu Belediye, kamu hizmetleri ve ulaşım açısından sorunu olmayan bir bölgede bulunmaktadır. Diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Adresi : Ümraniye İlçesi İstiklal Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Bolu Sokağı 28 Sokak Kapı Numaralı Ömür Apartmanı. Ümraniye / İSTANBUL
Yüzölçümü : 213,67 m2 yüz ölcümlü arsa üzerinde kurulmuş Ömür Apartmanı isimli ana taşınmazın 20/140 hissesi
İmar Durumu : 13.02.1998 - 15.03.1999 - 18.11.2012 T.T.'li ölçekli Ümraniye Revizyon Uygulama İmar Panında H: 12,50m (4kat) irtifada, ön ve yan bahçe 3,00m arka bahçe 5,00m çekme mesafelerinde ikiz nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 272.995,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : İst. Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4 Kat Mezat Salonu Kartal / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1928 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR