ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862356
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BEŞİKKAYA MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13279 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 09:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/13279 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Altındağ İlçe, 20890 Ada, 5 Parsel, Beşikkaya Mahalle, Birinci kat 2 nolu mesken; Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal katlıdır.1946.Sokak ile köşebaşı konumundadır. Normal katlarda 3 er olmak üzere 9 mesken ve zemin katın tamamında 1 dükkan bulunmaktadır. Bina yol cepheleri cam mozaik, diğer cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş holü zemini, merdivenler ve kat holleri mermer, yanları 1,2 m yüksekliğinde mermer ve ahşap rüzgarlıklı, giriş holü zemini, merdivenler ve kat holleri mermer, yanları 1,2 m yüksekliğinde mermer üzeri plastik boyalıdır.
2 no.lu Mesken;1. katta, yola göre sol ön tarafta, güney ve batı cephelidir.Antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları kısmen lambri, kısmen plastik boyalı ve kartonpiyerli, Salon zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Odaların zemini laminat, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Mutfak zemini ve duvarları seramik, profil kapaklı alt-üst dolap ve mermer tezgahlı, Banyo zemin ve duvarları seramik, ayaklı lavabo, duş bataryası ve klozetli,Wc zemini ve duvarları seramik, asma lavabo ve hela taşlı, Dış kapı çelik, iç kapılar cilalı masif ahşap,pencereler vernikli ahşap ve ısıcamlı, Kat kaloriferlidir.Kapalı alanı 91 m2 ve balkon 7 m2 olmak üzere 98 m2 ölçülmüştür.
Adresi : Beşikkaya Mahallesi Orhan Kemal Caddesi No.331/2 Ali Mer Apartmanı / ANKARA
Yüzölçümü : 939 m2
Arsa Payı : 156/1878
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kat konut alanı
Kıymeti : 180.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Eklenti 2 nolu kömürlük vardır, diğer bilgiler tapudan alınır.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 28/11/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13279 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR