ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861993
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AKPINAR MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/1050 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2012/1050 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Akpınar Mah. 28004 ada, 2 parsel sayılı 1422,00 m² yüzölçümlü ana gayrimenkuldeki 42/1422 arsa paylı mesken nitelikli Bodrum kat 1 no'lu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kaim tapuludur. Ana bina 4 normal katlı olup her katta 4'er daire bulunmaktadır.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız bölüm 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak,banyo, wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, diğer yerlerin zemini seramik kaplıdır. Salon ve oda duvarları alçı sıva+ plastik bayo kaplıdır. Mutfak antre tuvalet ve wc duvarları seramik kaplıdır. Mutfak granit tezgah olup ahşap mutfak dolabı ve aspilatör mevcuttur. İç kapıları panel pres kapıdır. pencereler ve balkon kapısı pvc esaslıdır. Pencereler parmaklık korumalıdır. Dış kapı çeliktir. Isıtma sistemi kombili ve doğalgaz kat karoriferlidir. Net kullanım alanı 80,00 m2'dir. Mesken iki cepheli ve güneş görür şekildedir.
Adresi : Akpınar Mah. 862 Sok. No: 3 İnci Aprt.Bodrum kat 1 Nolu B.B. Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : Anagayrimenkul-1.422 m2
Arsa Payı : 42/1422
İmar Durumu : Ayrık nizamlı bodrum hariç 5 kat yapı müsaadeli ve konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada ve tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı ve 1/2 tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 tl gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine kanıt oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için, fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 tl'lik artış farkı aranmasına, 100,00 tl'lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1050 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR