NAZİLLİ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861924
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : YEŞİL MAH. / NAZİLLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/212 TLMT
Muhammen Bedeli
:
165000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ
2.İCRA DAİRESİ
2017/212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 2009 Ada, 2 Parsel, YEŞİL Mahalle/Köy, D BLOK, ZEMİN KAT, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, mesken sıfatında olup, satışa konu yer yaklaşık 135,00 m2 büyüklüğündedir. Ana taşınmazın yüzölçümü 4.888,65m2 dir. B+zemin+3N kattan oluşan bina 4 katlı, betonarme karkas sistemle ayrık nizamda yapılmış, yapı blokları vardır. %100 bitmiş olan mesken iskana açıktır. üç oda, bir salon mutfak banyo wc den oluşan taşınmaz hol-antre ve balkonlarla birlikte yaklaşık 135,00m2 dir. ana cephe 646 sokağa bakmaktadır. Doğu-batı-kuzey cepheleri bulunan taşınmazın dışı izolasyonlu, sıvalı, boyalı, dış doğramaları PVC aksamdır. Taşınmazın doğu ve batı cephesi balkonları katlanabilir cam malzeme ile kapatılmıştır. Daire giriş kapısı ahşap görünümlü çelik kapıdır. İç duvarları saten alçıdır. Zemin içi mutfak, antre hol balkon wc balkon seramik diğer yerler laminant parkedir. iç kapılar beyaz ahşap, mutfak tezgahı mermer granit ve dolapları iyi kalitede ahşap aksamdır. mesken nitelikli taşınmaz yeni bir yapı olup, asansörlü 3-b yapı grubu sınıfnda yer alıp, yapım yılına göre iyi kalite işçiliklidir. Şehir içinde olan parsel, arsa özelliği taşımaktadır. her türlü altyapısı tamamlanmış olan taşınmaz Nazilli Devlet Hastanesine yakın şehir merkezine biraz mesafeli, etrafı yapılaşmış ve halen yapılaşmakta, gelişen bir bölgededir..
Adresi : Yeşil Mah, 646 Sokak No 11 D Blok Zemin Kat 2 Nolu BbNazilli / AYDIN
Yüzölçümü : 135,00 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018 TR070001500158007290492365 VAKIFBANK NAZİLLİ ŞB

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR