ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861915
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 12
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/172 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 11:50
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2017/172 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Altıdağ İlçesi,Yıldıztepe Mah.23531 Ada 4 Parsel sayılı 4408,34 m2 yüz ölçümlü,arsa ana taşınmaz nitelikli,6900/440834 arsa paylı mesken bağımsız bölüm nitelikli,12.kat 34 nolu bağımsız bölüm taşınmaz fiili durum itibari ile 3 oda,salon,antre-koridor,mutfak,banyo,giyinme oda bağlantılı ebeveyn banyosu,wc ve 2 adet balkondan müteşekkildir,balkonlardan biri mutfak diğeri antre çıkışlıdır,salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır,ebebeyin banyosu bağlantılı giyinme odasının zemini laminat ve duvarlar alçı sıva+plastik boya kaplıdır,mutfak zemini granit tipi seramik,antre,,banyo,ebeveyn banyosu ile tuvalet zemini seramik kaplıdır,salonun,antrenin ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır,banyo ebevey banyosu ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır,tüm duvar-tavan birleşimleri kartonpiyer kaplıdır,mutfakta akrilik tezgah ve çelik eviye tezgah altında ve üstünde balon kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur,tezgahta ankastre ocak hazırlık yeri mevcuttur,mutfak çıkışlı balkonu mevcuttur,banyoda seramik lavabo,duş teknesi ve kabini,batarya takımı ve klozeti vardır,e.banyosunda hilton lavabo,duş teknesi ve kabini,batarya takımı ve klozeti vardır,wc'de seramik lavabo ve tuvalet taşı vardır,iç kapıları panel pres kapıdır,penceler ve balkon kapısı pvc esaslıdır,daire dış kapısı çelik esaslıdır,merkezi sistem doğalgaz kat kaloriferlidir,meskenin faydalı kullanım alanı balkonlar hariç 112 m2,balkonların alanı ise 28 m2 olarak bilirkişi tarafından ölçülmüştür,mesken 2 cepheli ve güneş görür şekildedir,Detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Yıldıztepe Mah.Zemheri Sok.1 Kapı Nolu Polen Park Evleri Sitesi 12.Kat 34 Nolu mesken Altındağ Ankara
Yüzölçümü : 4.408,34 m2
Arsa Payı : 6900/440834
İmar Durumu : Mesken olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR