ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861911
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : HARMAN MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 23
Isıtma : Merkezi Sistem
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7192 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/7192 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi,Harman-İmar Mah.37830 Ada, 1 Parsel sayılı6722 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,23 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,71/6722 arsa paylı mesken bağımsız bölüm nitelikli 7.kat 28 Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz ana yapının 7. katında, bina girişine göre sağ arka cephede konumlu olup, güneydoğu ve kuzeydoğu cepheli olduğu, mimari projesine göre, antre-hol 3 oda salon mutfak banyo ebeveyn banyo wc ve 2 balkon hacimlerinden oluştuğu, ana giriş kapısının çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlı olduğu, salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar saten boyalı olduğu, banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplı olduğu, banyo içerisinde ayaklı lavabo ve duş yeri bulunduğu, mutfakta mdf balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplı, duvaları saten boyalı olduğu, elektrik su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı merkezi sistem kalorifer tesisatı ile sağlandığı, taşınmazın kombi ve petekleri mevcut olmadığı, konu taşınmazın mesken olarak kullanılmakta olup detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Harman Mah.158.Cad.No:3 Mamak Ankara (Ana Taşınmaz)
Yüzölçümü : 6.772 m2
Arsa Payı : 71/6722
İmar Durumu : Mesken olarak kayıtlıdır.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7192 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR