PAZARCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

PAZARCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861735
Şehir : Kahramanmaraş / Pazarcık
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/312 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
151,518 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 13:30
Satış Yeri
:
PAZARCIK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PAZARCIK İCRA DAİRESİ 2017/312 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Pazarcık İlçe, 145 Ada, 1 Parsel, İNCİRLİ Mahalle/Köy, YÖREP Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm K.maraş ili pazarcık ilçesi incirli mah. 145 ada 1 parselde kayıtlı A blok 1 nolu bağımsız bölüm 5574,36 m2 yüzölçümlüparsel üzerinde bodrum+zemin+10 normal kat ve terastan oluşan betonarme bir bina mevcut olup,bina kaloriferli ve asansörlü olarak yeni inşaa edilmektedir. Binanın tamamı meskin ollarak yapılmakta olan söz konusu bağımsız bölüm 3+1 3 oda1 salon mutfak banyo ve wc den oluşur. 2 adet balkonu vardır. yapı, 4 sınıf A grubu yapılar olup belediyenin yol,su elektrik gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. . A-11 ayrık nizam konut alanı olarak geçmektedir.
Adresi : K.Maraş İli Pazarcık İlçesi İncirli Mah. 145 Ada 1 Parselde Kayıtlı A Blok 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 24/2400
İmar Durumu : imarlı
Kıymeti : 151.518,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydıyla aynı
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : PAZARCIK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ - n
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/312 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR