ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861385
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ZAFERTEPE MAH. / ZAFERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2593 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2018/2593 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 7713 Ada, 11 Parsel, ZAFERTEPE Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm mesken nitekli, 8 nolu depo eklentili, alacaklıya 2.dereceden ipotekli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Bina bodrum kat zemin kat 3 normal kat ve terastan oluşmaktadır. Binanın normal katlarında 2 şer mesken olmak üzere binada toplam 10 adet mesken bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çeliktir. Daire 3 oda salon mutfak banyo wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre koridor zemini seramik kaplı olup, duvarları saten boyalıdır. Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı olup, duvarları saten boyalıdır. Salon ve odaların zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgah üstü ve altı laminant mutfak dolabı mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda Hilton lavabo duşa kabin ve klozet mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Wc de lavabo vehela taşı bulunmaktadır. Meskende mutfak ve oda çıkışlı toplam 18 m2 lik açık balkonu bulunmaktadır. Dairenin net alanı balkonlar hariç 102m2 dir. Mesken iç kapıları ahşap kapıdır. Pencereleri ısı camlı ahşap doğramadır. Daire doğalgaz kombili sistem ile ısıtılmaktadır. Dairenin depo eklentisi mevcuttur. Taşınmazın ayrıntılı içeriği dosyada mevcuttur.

Adresi : Göktürk Mah. 115.Cad. Göktürk Apt. No:18/8 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 642 m2
Arsa Payı : 62/642

Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:20 - 14:30 arası

Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2593 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR