BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

BAKIRKÖY 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861267
Şehir : İstanbul / Güngören
Semt-Mahalle : HAZNEDAR MAH. / AKINCILAR
Oda Sayısı : 3+1
: 76
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1088 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
680,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 13:50
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 13:50
Satış Yeri
:
Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BAKIRKÖY18. İCRA DAİRESİ

2017/1088 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:İstanbul İli, Güngören İlçesi, Güngören Mah., Haznedar Çiftliği Mevkii, 1343 Ada, 2 Parsel Sayılı 118,83 m2 Yüzölçümlü Arsa Nitelikli Ana Taşınmazda 20/120 Arsa Paylı 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Daire Nitelikli Taşınmazın Tamamı Satışa Konudur.
Özellikleri: Satışa ilişkin dosyada mevcut 19/01/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre "Güngören İlçesi, Haznedar Mahallesi, Cami Sokakta, Merkez Caminin karşısında konumludur. Bölge konut fonksiyonlu olarak gelişme göstermiş olup zemin katlar ticaridir. Teknik ve sosyal altyapı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Haznedar Merkez Camii, Güngören Parkı, Abdi İpekçi İlk ve Ortaokulu konu gayrimenkule yakın sosyal donatılardır. Ulaşım Menderes Cad. ve İlkyuva Caddeleri üzerinden sağlanmaktadır. Ana gayrimenkul İstanbul İli, Güngören İlçesi, Haznedar Mahallesi, Cami Sokak No:33 Kat:1 D: (iç kapı no yok 3 nolu b.b.) adresinde, bitişik nizam betonarme binadır. Bodrum Kat + Zemin Kat + 4 Normal Kat + Çatı Piyesi Katı ile toplam 7 katlı olarak inşa edilmiştir. Tamamı konut fonksiyonludur. Katlarda birer konut olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dış cephesi dekoratif boyalıdır. Giriş kapısı alüminyum profilli çelik kapı, merdiven ve sahanlıklar granit kaplıdır. Asansör vardır. Bina yaklaşık 3 yaşındadır. Yapı Denetim Kanunu kapsamında inşaa edilmiştir. Değerleme konusu bağımsız bölüm ana gayrimenkulün 1. katında konumlu 3+1 nitelikli dairedir. 76 m2 NET (süpürülebilir) alanlı olan daire; salon, 3 oda, mutfak, banyo, Alaturka WC, balkon mahallidir. Giriş kapısı alüminyum profilli çelik kapı, iç kapılar mobilya kapı doğramalar pvc esaslıdır. Balkon cam-balkon sistemiyle kapatılmıştır. Yaşam mahallerinde zeminler laminant parke, ıslak hacimlerde seramiktir. Mutfak dolapları high-glos kaplamalı mdf-lam, tezgah granit mermer, tezgah üstü dekoratif seramik kaplıdır. Banyoda klozet, dolaplı lavabo, kabinli duş teknesi mevcuttur. Alaturka WC bulunmaktadır. Kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Duvarlar sedef boyalıdır. 2. Sınıf işçilik ve malzeme kullanıldığı görülmüştür. Isınma kombidir. Doğu-batı cephelidir. Ana gayrimenkula ait kat irtifakına esas 27.06.2012 tarih 2012/2567 sayı ile onanlı Mimari Proje Tapu Müd incelenmiştir. Taşınmaz kat ve konum olarak onanlı mim projesi ile uyumludur. 11.07.2012 tarih 2677/60 sayılı Yapı Rusatı, 09.04.2014 tarih 1360/28 sayılı Yapı Kullanma İzin (İSKAN) Belgesi dosyasında mevcuttur."denilmektedir.
İmar Durumu : Güngören Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 05.01.2018 tarihli yazısında; Güngören İlçesi , Haznedar Mahallesi, 1343 ada 2 parsel sayılı yerin 18.02.2005 t.t.li 1/1000 ölçekli Güngören Revizyon İmar Planında İkiz Nizam 5 kat Konut Alanında kaldığı bilgisi verilmiştir. Yazıda ayrıca “01.01.2013 tarihi itibariyle taşınmaz ile ilgili lüks veya birinci sınıf inşaat olarak yapılıp yapı ruhsatını sonradan revize etmek suretiyle inşaat kalitesinin yükseltilmesi haline rastlanmamıştır” denilmektedir.Ayrıca ruhsat tarihi 2012 yılına ait Emlak Rayiç Bedeli 687,03.-TL olduğunu bildirmiştir.
Kıymeti : 680.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim planı 21/02/2013
Şerh: Aile konutudur.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 13:50 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 13:50 - 14:00 arası
Satış Yeri : Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflarile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satımharcısatış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halindeihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır.
3- Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için (134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ilebelgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekteise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesiuygulanır.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1088 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR